Konsorcjum Eurovia i Warbud zaproszone do konsultacji ws. budowy A2 – 04.07.2011

Do negocjacji ws. budowy odcinka autostrady A2 między Strykowem a Konotopą dopuszczono konsorcjum firm Eurovia i Warbud – poinformowała w poniedziałek rzeczniczka GDDKiA Urszula Nelken. Chodzi o dokończenie budowy jednego odcinka A2 po chińskim konsorcjum Covec.
„W wyniku konsultacji technicznych do etapu negocjacji dopuszczone zostało konsorcjum firm Eurovia i Warbud, chodzi o odcinek A. To jeszcze nie jest koniec, (…) będą konkretne negocjacje” – powiedziała PAP Nelken.

Chiński Covec miał wybudować dwa odcinki autostrady A2 między Strykowem a Konotopą: A – o długości 29,2 km za 754,5 mln zł oraz odcinek C – o długości 20 km za 534,5 mln zł. Nelken wyjaśniła w poniedziałek, że w przypadku budowy odcinka C trwają jeszcze konsultacje techniczne.

Generalna Dyrekcja zrezygnowała z usług Covec po tym, jak m.in. chińska firma przestała płacić podwykonawcom. Pod koniec czerwca GDDKiA zdecydowała, że wykonawca, który ma dokończyć budowę, będzie wyłoniony w trybie negocjacji.

Ogłoszenie o zaproszeniu do negocjacji ws. budowy odcinka A2 ukazało się na stronie łódzkiego oddziału GDDKiA. Jak powiedział PAP rzecznik tamtejszego oddziału Maciej Zalewski, konsorcjum firm Eurovia i Warbud zostało zaproszone do negocjacji, spośród wielu firm, ale nic więcej to nie oznacza.

Warbud i Eurovia budują w Polsce m.in. drogi ekspresowe, obwodnice, mosty.

GDDKiA chce, by roboty na dwóch odcinkach A2 ruszyły w drugiej połowie lipca. Daje to szanse, by droga była przejezdna na Euro 2012.

www.wnp.pl


Silk Road Poland