Konkurs FAO: Innowacje na rzecz zrównoważonego rolnictwa i produkcji żywności

Konkurs FAO

Konkurs FAO

Zgłaszanie kandydatur do drugiej edycji ww. konkursu, odbywającej się pod hasłem „Innowacje zmieniające systemy żywnościowe”, jest możliwe do dnia 19 marca br. W konkursie mogą uczestniczyć osoby fizyczne, prywatne firmy i instytucje.

Nagroda została przyznana przez FAO i rząd Szwajcarii po raz pierwszy w listopadzie 2018 r. w uznaniu kluczowej roli innowacji rolniczych w osiąganiu świata wolnego od głodu i niedożywienia. Nagroda stanowi wyraz uznania nie tylko dla innowacji cyfrowych, ale także dla nowych lub istniejących produktów lub praktyk, które przyczyniają się do zwiększenia skuteczności, konkurencyjności i odporności rolnictwa.

Nagroda przyznawana jest w dwóch kategoriach:

  • kategoria A: 30.000 USD – nagroda w tej kategorii zostanie przyznana za wyjątkowe osiągnięcia w cyfryzacji rolnictwa i innowacje w zakresie zrównoważonych systemów żywnościowych,
  • kategoria B: 30.000 USD – nagroda w tej kategorii zostanie przyznana za innowacje, które szczególnie wspierają młodzież (poniżej 35 lat) w zrównoważonych systemach żywnościowych.

Dodatkowe informacje na temat konkursu dostępne są pod następującym linkiem: www.fao.org/innovation/awards/en/.


BBA Transport System

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *