Kongres Gospodarczy Europy Centralnej i Wschodniej

Kongres Gospodarczy Europy Centralnej i Wschodniej

Kongres Gospodarczy Europy Centralnej i Wschodniej

29-31 maja na terenie Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie koło Warszawy odbędzie się III edycja Kongresu Gospodarczego Europy Centralnej i Wschodniej. Jest to jedyna tego typu inicjatywa, obejmująca zasięgiem Europę Centralną i Wschodnią, Bliski Wschód oraz Chiny i gromadząca rekordową liczbę uczestników.

Podczas poprzednich edycji Kongresu gośćmi byli między innymi przedstawiciele izb gospodarczych oraz administracji publicznej z Białorusi, Bułgarii, Chorwacji, Czech, Estonii, Łotwy, Litwy, Mołdawii, Polski, Rosji, Słowacji, Słowenii, Ukrainy i Węgier.

Tak liczny udział samorządu gospodarczego, to dobra zapowiedź dla polskiej gospodarki, która staje się liderem w organizacji spotkań biznesowych przedsiębiorców Europy Centralnej i Wschodniej. Kongres to platforma gospodarcza dla polskich przedsiębiorców zainteresowanych współpracą z sąsiadami z zagranicy.

Kongres Gospodarczy Europy Centralnej i Wschodniej jest wydarzeniem towarzyszącym targom Export Expo Poland i VIII edycji targów China Homelife Show i China Machinex, które są okazją do nawiązania współpracy gospodarczej pomiędzy Polską, Chinami oraz krajami Europy Centralnej i Wschodniej.

Do wzięcia udziału w tych inicjatywach zaproszono blisko 2000 przedstawicieli z krajów z Europy Centralnej i Wschodniej w ramach programu 16+1, oraz ok 3000 polskich przedsiębiorców.

Już dziś udział w kongresie potwierdzili:

 • Oskar G. Loewe, Stowarzyszenie Pracodawców Niemieckich
 • Doug Mayorga, Chairman Minority Chamber of Commerce America
 • dr Alicja Adamczak, Prezes Urzędu Patentowego RP
 • dr Leonard Milewski, dziekan wydz. Inżynieryjnego Uczelni Handlowo-Technicznej
 • Andrzej Pieczonka, były konsul RP w Szanghaju
 • Leszek Ladowski, Chambers Federation of Central and Easter European Chamber of Commerce
 • Adrian Zwoliński, Konfederacja Lewiatan
 • Bartosz Miszkiewicz, prezes SIMLOG
 • Jakub Gołębiewski, OT LOGISTICS
 • Marek Orzechowski, Doradca Zarządu ds. Rynków Azjatyckich (Action)
 • Marcin Ramotowski, GERLACH

Organizatorzy spodziewają się udziału około 300 osób w tym przedstawicieli około 80 zagranicznych i 90 krajowych przedstawicieli izb gospodarczych. Gośćmi specjalnymi będą handlowcy z Chin zainteresowani zakupem krajowych produktów, począwszy od żywności, poprzez urządzenia, maszyny, kosmetyki, wysoko wyspecjalizowane usługi budowlane i inne.

Więcej informacji o Kongresie na stronie www.kongresgospodarczy.org

 

 

Już dziś akredytuj się na Kongres Europy Centralnej i Wschodniej
http://kongres.szef.co/formularze/kongres-2019

Akredytacja uprawnia do bezpłatnego parkingu na terenie Ptak Warsaw Expo. Organizatorzy zapewniają także bezpłatny transport autobusem, kursującym na trasie Dworzec Centralny – Ptak Warsaw Expo z oznakowanego przystanku pomiędzy dworcem a CH Złote Tarasy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *