Konferencja „Zazieleniamy Polskę” w Olandii

Zazieleniamy Polskę

Zazieleniamy Polskę

Być bliżej natury, czyli jak wykorzystać odnawialne źródła energii w mieście, firmie lub przedsiębiorstwie rolnym? Konferencja „Zazieleniamy Polskę” w Olandii.

Odpowiedzi na tytułowa pytanie poszukiwali uczestnicy konferencji „Zazieleniamy Polskę” zorganizowanej 27-28.04.2017 w Olandii. W wydarzeniu wzięli udział przede wszystkim przedstawiciele samorządów – wójtowie czy burmistrzowie oraz właściciele i pracownicy firm, reprezentujący różnorodne branże.  Podczas konferencji poruszanych było wiele ważnych tematów, nie tylko w trakcie wystąpień, ale również podczas rozmów w kuluarach. Dywagowano na temat możliwości wykorzystania odnawialnych źródeł energii we wsiach i miastach oraz obiektach usługowych, przedsiębiorstwach produkcyjnych czy domostwach prywatnych. Istotnym tematem były również możliwości finansowania inwestycji OZE, a także szanse i zagrożenia wynikające z zastosowania omawianych rozwiązań.

Trzeba mówić o Odnawialnych Źródłach Energii, poznawać je i wdrażać. To one są przyszłością! Bardzo cieszymy się z tak wysokiej frekwencji uzyskanej na konferencji. Świadczy ona o rosnącej w nas świadomości – mówił z nieukrywanym entuzjazmem prezes Olandii Olaf Makiewicz witając uczestników. To on wraz z rodziną zainicjował w Olandii utworzenie lokalnego centrum ekologii i zdrowego stylu życia będąc jednocześnie częścią strategii rozwoju firmy.

Panu prezesowi wtórowali prelegenci – Jedyna słuszna Energia, to Energia, która jest w nas – mówił Hieronim Ratajczak z firmy PGIEE podczas swojej prelekcji „Drzewo dla pokoleń”, inspirując i zachęcając uczestników do działania w zakresie wykorzystywania OZE i implementowania rozwiązań w swoich firmach, domach czy miastach.

Zazieleniamy Polskę

Polacy są innowacyjni – podsumował wydarzenie prowadzący, dr hab. Inż. Jacek Dach z Uniwersytetu Przyrodniczego, dając tym samym sygnał o zasadności organizowania tego typu wydarzeń oraz poruszania tematów związanych z OZE oraz ekologią.

Uczestnicy doceniali miejsce, w którym odbyła się konferencja. Olandia to miejsce, które idealnie wpisało się w tematy poruszane podczas konferencji. Otaczająca nas z każdej strony natura, piaszczysta plaża czy ekologiczna i smaczna kuchnia to spójne elementy tworzone według filozofii EKO– mówiła ambasadorka wydarzenia Monika Mrozowska, autorka książek kulinarnych, propagatorka zdrowego i aktywnego stylu życia.

Wydarzenie odbyło się pod patronatem honorowym Prezydenta Miasta Poznania, Politechniki Poznańskiej, Uniwersytetu Przyrodniczego oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu. Dołączyli do niego liczni sponsorzy i partnerzy tacy jak: BTK Kancelaria Prawna, Operator Systemu Aukcji, FreeVolt, H.Cegielski-Poznań SA, PGIEE, Eaton, BMW Olszowiec, Dynamic Biogas, Wielkopolska Agencja Zarządzania Energią, BOŚ Bank, Stowarzyszenie Puszcza Notecka, Swincar, Stowarzyszenie Dzierżawców i Właścicieli Rolnych RP, EcoPowerPlant.

Zazieleniamy Polskę


Silk Road Poland