Konferencja prasowa Polskiej Izby Turystyki

Polska Izba Turystyki

Polska Izba Turystyki

Polska Izba Turystyki serdecznie zaprasza na konferencję prasową Wakacje z gwarancją. Nowa ustawa daje lepszą ochronę turystom, która odbędzie się 16 maja 2018 r. o godz. 12.00 w Golden Floor Plaza, Al. Jerozolimskie 123 A (sala nr 8, XV piętro).

W jej trakcie prezes Polskiej Izby Turystyki Paweł Niewiadomski odpowie na pytania, jakie korzyści zapewnia turystom nowa ustawa, jak zmieni się sposób nabywania wycieczek w stacjonarnych i internetowych biurach podróży, o czym podróżny powinien wiedzieć przed zawarciem umowy z organizatorem. Pamiętajmy, turysta wyjeżdżający z biurem podróży to turysta bezpieczny.

Co zmienia nowa ustawa?

Więcej informacji, jasny przekaz
Ustawa wprowadza nowe zasady realizacji przez organizatora turystyki obowiązku informacyjnego wobec podróżnych przed zawarciem umowy.

Bezpiecznie i z gwarancjami nie bój się o swoje pieniądze
Wprowadzono usprawnienie systemu zabezpieczeń finansowych na wypadek niewypłacalności organizatora oraz procesu likwidacji skutków niewypłacalności.

Czy Twój wyjazd podlega ochronie ustawy?
Niektóre imprezy turystyczne zostały wyłączone spod zakresu stosowania ustawy, czyli nie podlegają ochronie dowiedz się jakie.

Wakacje idealne a co jeśli nie?
W razie niezgodności w realizacji umowy, ustawa wydłuża z 2 lat do 3 lat okres przedawnienia roszczeń oraz wprowadza mechanizm rozwiązywania sporów polubownie.

PIT przyłącza się do kampanii „Medycyna na Krańcach Świata”

Równocześnie zapraszamy na prezentację Kampanii Medycyna na Krańcach Świata, której szczegóły przybliży doktor Sebastian Kołodziej, członek zarządu G-Pharma Consulting, organizatora kampanii. Jej celem jest edukacja zdrowotna turystów zarówno tych początkujących, jak i zaawansowanych globtroterów. Tu można zdobyć informacje o występujących zagrożeniach, zasięgnąć porady ekspertów w sprawie zalecanych leków i preparatów, dowiedzieć się, jak zapobiegać chorobom występującym w różnych rejonach świata.

Medycyna na Krańcach Świata dostarcza wiedzy, edukuje i podpowiada, jak zrealizować swoje marzenia o bezpiecznej podróży, bez uszczerbku na zdrowiu. W ramach współpracy z Polską Izbą Turystyki opracowany zostanie poradnik dotyczący wymagań zdrowotnych i przepisów sanitarnych obowiązujących w różnych rejonach świata, który będzie pomocą i dla turystów, i dla biur podróży.

Kiedy: 16 maja 2018, godz. 12.00

Gdzie: Golden Floor Plaza, Al. Jerozolimskie 123 A (sala nr 8, XV piętro)

Potwierdzenie udziału należy przesłać na adres e-mail: rzecznik@pit.org.pl lub telefonicznie: +48 698 400 088, +48 22 826 55 36.


BBA Transport System

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *