Konferencja „Kultura i turystyka – sacrum i profanum”

Kultura i turystyka - sacrum i profanum

Kultura i turystyka - sacrum i profanum

W imieniu organizatorów: Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Łódzkiego, Instytutu Geografii Miast i Turyzmu Uniwersytetu Łódzkiego oraz Archidiecezji Łódzkiej pragniemy Państwa serdecznie zaprosić do udziału w X Ogólnopolskiej Konferencji pt. „Kultura i turystyka – sacrum i profanum”, która odbędzie się w dniach 26-27 października 2016 r. w Wyższym Seminarium Duchownym w Łodzi.

Pełny program konferencji dostępny jest pod adresem http://konferencja2016.rotwl.pl/programkonf

Turystyka religijna to nie tylko pielgrzymki, ale także szerokie spektrum zagadnień, form turystyki, motywów podróży i sposobów ich odczuwania. Turystyka religijna w wymiarze sacrum i profanum łączy kultury, poszerza wiedzę oraz kształtuje naszą duchowość. Wydaje się, że ze względu na podjętą problematykę tegoroczna konferencja będzie wyjątkowa.

W trwającej dwa dni konferencji jej uczestnicy wysłuchają ponad dwudziestu wystąpień. Dużą atrakcją dla Uczestników będzie podsumowanie Światowych Dni Turystyki 2016 w Krakowie. Dokonają tego bp Damian Muskus OFM – Koordynator generalny Komitetu Organizacyjnego ŚDM oraz Szymon Gatlik z Wydziału Promocji i Turystyki Urzędu Miasta Krakowa.

Jako gości zagranicznych ujrzymy Don Gaetano Giovanniego Biallo z watykańskiego domu pielgrzyma „Opera Romana Pellegrinaggi”, Alexandre Marto Pererię ze Stowarzyszenia Ourem z Fatimy, Otto van Veen’a – konsula honorowego Rzeczypospolitej Polskiej w Utrechcie oraz Rabina Avrahama Kriegera z Instytutu Shem Olam.

Podczas wieczoru kulturalnego Uczestnicy będą mogli posłuchać i obejrzeć koncert europejskiej sławy organisty – Adama Tańskiego wraz z zespołem The Gospel Time – zwycięzcami konkursu Łódź Miastem Talentów oraz uroczystej kolacji.

Nowością w tym roku jest wycieczka po Łodzi śladami czterech kultur, tak więc po raz pierwszy w historii program konferencji będzie tak bardzo bogaty. Uczestnicy odwiedzą podziemia Archikatedry Łódzkiej, kościół Ewangelicko-Augsburski im. św. Mateusza, cerkiew im. św. Aleksandra Newskiego oraz cmentarz żydowski.

Dodatkowo w jednej z najnowocześniejszych sal multimedialnych w Europie, znajdującej się w podziemiach Archikatedry Łódzkiej, na 36 metrowym ekranie panoramicznym obejrzą film o historii wielokulturowości Łodzi.

Zainteresowanych tematyką i sympatyków naszej konferencji serdecznie zapraszamy do zarejestrowania się na stronie internetowej www.konferencja2016.rotwl.pl i udziału w tegorocznej edycji, licząc na wymianę poglądów i doświadczeń.

Rejestracja Uczestników Konferencji trwać będzie do 20 października!

W razie pytań prosimy o kontakt z koordynatorem konferencji tdurecki@rotwl.pl