Koncert: Piazzolla. Show Me Your Tango – 9 kwietnia 2022, Łódź

Koncert - Piazzolla. Show Me Your Tango

Koncert - Piazzolla. Show Me Your Tango

Niezwykły koncert pieśni pt. „Piazzolla. Show Me Your Tango” w 30 rocznicę śmierci Astora Piazzolli, w wyjątkowych aranżacjach na głos mezzosopranowy, kwintet klasyczny (fortepian, gitara klasyczna, skrzypce, kontrabas, bandoneon), to ponad godzinna „uczta” tanga nuevo, niezwykłego przeżywania i doznawania emocji takich jak: miłość, zazdrość, nostalgia, melancholia, smutek, tęsknota.

Muzyka tego koncertu przenosi odbiorcę w świat pełen niezwykłych doznań duchowych i refleksji. To podróż przez południowe krajobrazy pełne namiętnej miłości, wielkiej pasji, radości i beztroski ale też samotności i egzystencjalnego przeżycia. To także maestria wokalna Izabeli Kopeć.

Gościem specjalnym zaproszonym przez Izabelę Kopeć będzie genialny bandoneonista, Argentyńczyk Gilberto Pereyra, założyciel i członek wielu zespołów tangowych, który towarzyszył w trasach koncertowych legendarnej, włoskiej pieśniarce Milvie, która koncertowała z samym A. Piazzollą.

Wyjątkowego argentyńskiego smaku dodadzą wirtuozi skrzypiec i gitary klasycznej Maciej Lulek, Robert Horna, na fortepianie zagra znakomity pianista i aranżer Tomasz Filipczak, a całość dopełni ekspresyjną grą kontrabasista Wojciech Gumiński.

Miłośnicy muzyki klasycznej docenią między innymi transkrypcje na głos utworów takich jak np. „Oblivion”, który oryginalnie skomponowany został jako utwór instrumentalny, do którego został zrealizowany teledysk .

Artyści zaprezentują kilkanaście utworów tanga argentyńskiego, a wśród nich między innymi Vuelvo al sur, Los Pajaros perdidos, Milonga en ay Menor.

Miejsce koncertu Filharmonia Łódzka im. Artura Rubinsteina nie jest przypadkowe. W tym roku obok 30 rocznicy śmierci Astora Piazzolli przypada 40 rocznica śmierci Artura Rubinsteina.

Ciekawostką jest fakt, że Astor Piazzolla poznał osobiście Artura Rubinsteina w 1941 roku odwiedzając go w Jego domu w Argentynie, A. Rubinstein docenił oryginalność muzyki tangowej Piazzolli. Jak pisał sam Piazzolla, Rubinstein odmienił jego życie kontaktując go z jego pierwszym nauczycielem Alberto Ginastera. Jak mówił Piazzolla ” Telefon Rubinsteina odmienił Moje życie”.

Koncert wykonany w Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina będzie wspaniałym hołdem złożonym dwóm wybitnym artystom.

Muzycy biorący udział w koncercie:

  • Izabela Kopeć – mezzosopran
  • Gilberto Pereyra – bandoneon
  • Tomasz Filipczak – fortepian
  • Robert Horna – gitara klasyczna
  • Wojciech Gumiński – kontrabas

Kiedy: 9 kwietnia 2022, godzina 19:00
Gdzie: Łódź, Sala koncertowa Filharmonii Łódzkiej, ul. Narutowicza 20/22
Bilety od: 60.00zł (KUP BILET)

Koncert: Piazzolla. Show Me Your Tango – 9 kwietnia 2022, Łódź


Silk Road Poland

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *