Kompostówka na ratunek świata. GreenTree z wizją

Plastik w wodzie

Plastik w wodzie

Światowej sławy podróżnik David Attenborough stwierdził, że urodziliśmy się w holocenie – erze stabilizacji klimatu, która pozwoliła ludziom osiedlać się, rozwijać. Ta era się skończyła, zmieniła, „ogród Edenu już nie istnieje…” Obecnie weszliśmy w antropocen – epokę zdominowaną działalnością człowieka.

Słowa podróżnika skłaniają nas do refleksji i sięgnięcia po narzędzia naprawy, zmuszają nas do stworzenia wspólnego planu naprawy zgubnych skutków ery antropocenu. Jeden z nich to gigantyczne zaśmiecenie plastikiem. Podaje się, że na świecie wytworzono już ponad 8 miliardów ton plastiku, także w postaci mikro.

Śmiertelny plastik

Mikroplastik to skrawki tworzyw sztucznych o średnicy poniżej 5 mm. Powstają w sposób niezamierzony na skutek rozpadu większych kawałków plastiku pod wpływem działania sił przyrody, starzenia czy mechanicznego zużycia. Niestety w procesie starzenia się produktów plastikowych i podczas ich degradacji powstają również włókna, które przedostają się do tkanek…. Wiadomo, że spożycie mikroplastiku, włókien przez organizmy żywe może prowadzić do zmian chorobowych przewodu pokarmowego, zapalenia tkanek, problemów z wątrobą, powstawania nowotworów i zaburzeń endokrynologicznych.

Jest i dobra wiadomość – znane są od dawna polimery roślinne takie jak polilaktyd. Chcielibyśmy się na nich skupić, na produktach wytwarzanych z niego i z jego mieszanek i przybliżyć możliwości, jakie niesie wdrożenie zamienników, póki to możliwe…

PLA – polilaktyd, polikwas mlekowy, jest biodegradowalnym termoplastycznym poliestrem, wytwarzanym z surowców odnawialnych. Przeźroczysty PLA można porównać do termoplastycznych tworzyw konwencjonalnych. Najczęściej spotykany jest w formie granulatów. Granulaty PLA i jego blendy stosowane są do produkcji np. folii, kubków, butelek, włókien, włóknin.

Misja i zapał

W tym duchu i z misją uświadamiania zagrożeń, pragniemy zaprosić ludzi świadomych i chętnych do pomocy. Ludzi, którym nie jest obojętne jutro i to, co pozostawimy jako pokolenie po sobie.

Celem długofalowym firmy GreenTree Group, jest również utworzenie fundacji i zaproszenie do niej instytutów oraz uczelni wyższych. Poprosimy również o wsparcie izb gospodarczych Chcemy wraz z partnerami nakreślić kierunek informacyjno-szkoleniowy dla dorosłych i dzieci i tłumaczyć konieczność zmian.

Zamiarem naszej firmy jest również zaprosić do Polski olbrzymie firmy posiadające technologię wyrobu polimeru PLA oraz technologię wyrobu produktów z niego. Wspólnie otworzyć fabrykę i docelowo produkować produkty na bazie polimeru z kukurydzy rosnącej w naszym kraju.

Wiemy jak pracować w działach HoReCa , FMCG , B2B robimy to indywidualnie jako osoby tworzące GreenTree Gruop około 20 lat. Pracując na różnych „frontach”, widzimy wielką rzeszę ludzi chcących coś zmienić. Doceniamy ich działania i „nakręcamy” się jeszcze bardziej… Wielkim bodźcem dla nas są również dyrektywy unijne. Respektowane przez nasz kraj, pozwolą nam wdrażać pomysły i rozwijać zamiłowanie do zastępowania wszelkich form szkodliwych plastiku z naszego życia.

Produkty z naszego portfolio:

  • Reklamówki jednorazowe
    Wykonane z z polilaktydu, od 12um do 21um. Są kompostowalne całkowicie po około12 miesiącach w glebie. Przekonywać największe sieci handlowe, które w setek milionach dziś sprzedają reklamówki powyżej 50um, aby dały szansę zaistnieniu u siebie alternatywy, która może pomóc włączyć „hamulec bezpieczeństwa” i zatrzymać szkodliwe skutki działania człowieka.
  • Sztućce jednorazowe, słomki, worki na śmieci
    Ponadto naczynia jednorazowe z trzciny cukrowej oraz lunchboxy do posiłków na wynos o różnej pojemności oraz wiele innych produktów. Uwaga! Wszystkie produkty – kompostowalne.

Generalnie słowem przewodnim nie jest już więc tylko biodegradowalność, ale KOMPOSTOWALNOŚĆ – co oznacza, że po okresie rozpadu możemy uzyskać kompost, nawóz, którym możemy nawet zasilić nasz warzywniak przydomowy.

Sebastian Kossakowski
Prezes GreenTree Group Sp. z o.o.

www.greentree.com.pl

GreenTree Group Sp. z o.o.

Komentarze do “Kompostówka na ratunek świata. GreenTree z wizją”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *