Kolejne kraje otwierają granice dla turystów

Koronawirus COVID-19

Koronawirus COVID-19

Świat znosi powoli restrykcje związane z COVID19. Kolejne kraje otwierają granice dla turystów. Zobacz, jak zmienia się mapa otwarcia.

Europa

 • Austria,  Niemcy – przejścia graniczne są otwarte, ale obowiązują kontrole.
 • Szwajcaria – wjazd  ze względów czysto turystycznych jest niedozwolony.
 • Cypr – przyjazdy zostaną częściowo ponownie otwarte dopiero od lipca, ale tylko dla krajów, które miały niewiele przypadków infekcji. Są to: Dania, Norwegia, Islandia, Grecja i Izrael.
 • Chorwacja – granice są otwarte. Turyści nie muszą  się izolować.
 • Francja – granice są  otwarte, ale nie można ich przekroczyć tylko ze względów turystycznych.
 • Wielka Brytania i Irlandia – istnieje obowiązkowa 14-dniowa kwarantanna dla osób przybywających z zagranicy.
 • Grecja – otwarcie granic możliwe w lipcu, ale tylko dla odwiedzających z krajów najmniej dotkniętych pandemią.
 • Hiszpania – jest obowiązkowa kwarantanna dla osób przybywających.
 • Malta – odmraża gospodarkę: otwiera hotele, restauracje i atrakcje turystyczne. Trwają także rozmowy o utworzeniu bezpiecznych korytarzy turystycznych z państwami najmniej dotkniętymi epidemią.
 • Włochy – w stolicy nie ma turystów spoza stołecznego regionu Lacjum. Pierwsi zaczną przybywać w tym tygodniu po tym, gdy w środę 3 czerwca otwarte zostaną granice regionów, a także kraju, na razie dla obywateli państw UE i Wielkiej Brytanii.

Karaiby

Kilka państw karaibskich zaktualizowało plany ponownego otwarcia lub ogłosiło stopniowe złagodzenie niektórych ograniczeń.

 • Bahamy – rząd Bahamów zapowiedział ponowne wznowienie sektora turystyki od 1 lipca. Władze liczą, że przemysł hotelowy będzie gotowy ze zmianami.  Mają być ulepszone  zasady bezpieczeństwa i ochrony zdrowia. Bahamy do tej pory odnotowały 100 przypadków Covid-19.
 • Dominikana – nie odnotowała żadnych nowych przypadków Covid-19 przez sześć tygodni. Jednak minister zdrowia,  dr Irving McIntyre, twierdzi, że nie oznacza to, że Dominikana jest wolna od wirusa. Uważa, że mieszkańcy  Dominikany powinni nadal nosić maski i zachowywać dystans społeczny.
  Od tego tygodnia godziny policyjne zostały zmniejszone, a godziny pracy wydłużone. Władze pracują nad planem ponownego otwarcia granic w całym kraju.
 • Grenada – zaczęła przyjmować turystów na podstawie nowych protokołów. Po przybyciu i po formalnościach poprzedzających zatwierdzenie urzędnicy Ministerstwa Zdrowia przeprowadzą kontrole. Pasażerowie przejdą  testy temperatury. Następnie muszą zaliczyć 14-dniową kwarantannę w zatwierdzonych miejscach.
  Ministerstwo współpracuje z Urzędem Turystyki Grenady i innymi zainteresowanymi stronami nad strategią ponownego otwarcia.  Nie ma jeszcze oficjalnego harmonogramu.
 • St. Kitts i Nevis – godziny otwarcia plaż zostały przedłużone o dodatkową godzinę rano. Można pływać  i ćwiczyć  z  zachowaniem dystansu społecznego. Z wyjątkiem służb ratunkowych nie ma lotów pasażerskich, a podróż między krajami jest obecnie zabroniona.

foto: Sarah Grillo/Axios

Komentarze do “Kolejne kraje otwierają granice dla turystów”

 1. Interesuje mnie sytuacja Norwegii. Organizatorzy wycieczek deklarują, że takie się odbędą ( rozpoczęcie podróży 25-06-2020). Zastanawia mnie jednak fakt konieczności odbycia 14-dniowej kwarantanny dla podróżujących z krajów spoza obszaru nordyckiego. Polecieć tam tylko po to, by spędzić 2 tygodnie w hotelu…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *