„Kobiety Kobietom”. Bielizna dla Ukrainek na 8 marca

W tym roku Dzień Kobiet w Polsce będzie nieco inny niż zwykle. Od kilkunastu dni za naszą wschodnią granicą trwa bowiem wojna. Kobiety z Ukrainy – nierzadko z małymi dziećmi na rękach tłumnie uciekają z ogarniętego konfliktem kraju.

Do Polski w ciągu ostatniej doby przybyło 141 500 uchodźców z Ukrainy – podało MSWiA we wtorek 8 marca rano. To oznacza, że od początku wojny w Ukrainie do Polski przybyło już 1,2 mln Ukraińców.

Uchodźcy wojenni, którzy docierają do Polski, potrzebują pomocy – przede wszystkim dachu nad głową i pożywienia. Niezwykle ważne są także nowe ubrania, nie tylko ciepłe kurtki, swetry czy buty, ale także bielizna. Akcja „Kobiety Kobietom” organizowana przez Humanitarne Centrum dla Uchodźców PTAK to odpowiedź na tę potrzebę.

Polacy już od pierwszego dnia konfliktu włączyli się w akcje pomocowe dla Ukrainy. Dzień Kobiet to kolejna okazja, by pomóc uchodźcom wojennym. Organizatorzy akcji „Kobiety Kobietom” zachęcają, by 8 marca zrobić prezent kobietom z Ukrainy i zakupić dla nich bieliznę – majtki, rajstopy, staniki. To piękny gest kobiecej solidarności!

Dołącz się do Polaków, którzy szeroko otwierają serca na potrzeby walczącej Ukrainy oraz uchodźców!

Jak przyłączyć się do akcji?

Osoby chętne, by na Dzień Kobiet podarować prezent kobietom-uchodźcom mogą zamówić bieliznę z dowolnego sklepu online.

Dokonując zamówienia jako odbiorcę należy wpisać Humanitarne Centrum dla Uchodźców PTAK i podać adres organizacji.
Adres: Al. Katowicka 62
05-830 Nadarzyn
(hala E. wejście E7)
Bielizna, która dotrze do punktu zostanie rozdysponowana zgodnie z potrzebami.


Silk Road Poland

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *