Kaspijskie Forum Ekonomiczne: partnerzy do biznesu

Kaspijskie Forum Ekonomiczne:

Kaspijskie Forum Ekonomiczne:

Pierwsze Kaspijskie Forum Ekonomiczne odbyło się w Turkmenistanie. Wzięło w nim udział pięć krajów nadbrzeżnych. Kazachstan zaprezentował stoisko krajowe i przedstawił kazachstańskich producentów o wysokim potencjale eksportowym.

Organizatorami tego stoiska były Ministerstwo Handlu i Integracji Republiki Kazachstanu (MHI RK), Krajowa Izba Przedsiębiorców Republiki Kazachstanu „Atameken” oraz Izba Handlu Zagranicznego Kazachstanu.

Podczas wydarzenia przedstawiciele NC KAZAKH INVEST S.A. przedstawili zalety inwestycyjne Kazachstanu i przeprowadzili szereg negocjacji z potencjalnymi inwestorami.

Podczas negocjacji z Calik Holding omawiano możliwości współpracy w branży tekstylnej.

– Mamy już cztery zakłady w Turkmenistanie. Teraz poważnie rozważamy możliwość inwestowania w Kazachstanie, ale do tego potrzebujemy wiarygodnego lokalnego partnera. Mamy nadzieję, że współpraca z Kazakh Invest przyniesie ze sobą owocne rezultaty –powiedział Onur Yuksel, Zastępca Dyrektora Generalnego Gap Pazarlama.

Po spotkaniu osiągnięto porozumienie w sprawie dalszych negocjacji w sprawie konkretnych projektów w przemyśle tekstylnym.

(Kaz.)
foto: Press service of the Prime Minister of the Republic of Kazakhstan


BBA Transport System

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *