Karewicz powraca do Krakowa

17 stycznia w Piwnicy Pod Baranami Krzysztof Karewicz po raz pierwszy przedstawi rysunki węglem w autorskiej technice Kontrarys z cyklu „Legendy Krakowskie” – Niepowtarzalna Edycja.

Po koszmarnych wizjach świata, demonicznych obrazach ukazujących zło, lęk przed śmiercią, wynaturzenia ludzkie przedstawiane przez różnych artystów, biorąc również pod uwagę współczesną znieczulicę na krzywdę drugiego człowieka i egoistyczne życie, Krzysztof Karewicz wskrzesza w swoich rysunkach czas romantyzmu, sielanki. Poprzez swoje opowieści przemawia do ludzi, pokazując świat wartości o którym zapominamy, lub zapomnieliśmy w codzienności. Mówi o miłości, o doczesności, o wartości pracy. Chce pokazać ludziom, że Świat jest piękny jeśli tylko przystaniemy i przyjrzymy się szczegółom, że w tych szczegółach możemy zobaczyć szczęśliwe dzieciństwo, młodość nie tylko swoją, ale i naszych rodziców, dziadków i przodków.

W programie wernisażu min. rozmowa artysty z krakowskim teatrologiem i krytykiem sztuki Beatą Anną Symołon z Salonu Sabas.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *