JETRO – japońska jakość przedsiębiorczości

Od lewej: Mikihiko Shimizu – dyrektor generalny JETRO Warszawa, Magdalena Pająk – asystentka biura zarządu WIG, Hiroo Inoue – dyrektor generalny JETRO Bruksela, Motoki Korenaga – wicedyrektor generalny JETRO Berlin

Wymiana informacji i obiecująca współpraca – tak można by podsumować spotkanie, jakie odbyło się między delegacją Warszawskiej Izby Gospodarczej i Stowarzyszenia Polskich Mediów, a przedstawicielstwem JETRO.

Dyrektorzy Japońskiej Organizacji Handlu Zagranicznego z biur w Warszawie, Berlinie i Brukseli z zainteresowaniem słuchali o sytuacji gospodarczej Polski i możliwościach współpracy z polskimi firmami za pośrednictwem WIG. Wyrazili również uznanie dla działalności Izby, licząc na zawiązanie bliskiej współpracy. Dyrektorzy przyjęli zaproszenie na 30-lecie wolnej przedsiębiorczości w Polsce. Uroczystość organizowana przez Warszawską Izbę Gospodarczą odbędzie się 19 listopada 2019 roku.

Japońska Organizacja Handlu Zagranicznego jest organizacją rządu japońskiego. Zajmuje się promocją handlu zewnętrznego i inwestycji Japonii. JETRO zostało powołane w 1958 roku, a przedstawicielstwo w Warszawie rozpoczęło działalność w 1975 roku. Obecnie JETRO operuje 46 placówkami w Japonii, a także 74 biurami zagranicznymi zlokalizowanymi w 55 krajach świata. Początkowo JETRO skupiało się na promocji eksportu, obecnie stawiają na import, a także pośrednictwo między małymi firmami.

(MMP)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *