Jeden koncert, ponad 900 milionów widzów!

Lights in the Dark
Biznes Bez Granic

Lights in the Dark

Koncert „Solidarni z Wuhan” organizowany pod egidą Warszawskiej Izby Gospodarczej wsparła także fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jurek Owsiak z mocą przekonywał: – Dajmy wyraz solidarności i troski wobec globalnego problemu. Zagrajmy dla Wuhan i 500 milionów Chińczyków pozostających w domach. Pokażmy kolejny raz, że potrafimy się łączyć dla tych, którzy potrzebują wsparcia.

I zagraliśmy!

W czwartek 27 lutego, w Filharmonii Narodowej w Warszawie w wystąpili: Vadim A. Brodski, Black Hills, Julia Gąsiorkiewicz, Anna Krysztofiak, Maria Pomianowska, Jan Wojdak, Adam Wolski z Golden Life, Marta Zalewska, Zuo, 2Late, 8 Hands Quartet.

Ta forma okazania życzliwości okazała się jedyną na świecie. Media chińskie –telewizja, radio, prasa informowały o przesłaniu z Warszawy na szczeblu krajowym i regionalnym. Relację z koncertu przekazała m.in. państwowa telewizja chińska CCTV i jej oddziały regionalne, rozgłośnie chińskie oraz prasa krajowa i regionalna. Szacuje się że relacja dotarła do ponad 900 milionów odbiorców!

Zobacz relacje na www.yangshipin.cn oraz www.weixin.qq.com.


BBA Transport System

Komentarze do “Jeden koncert, ponad 900 milionów widzów!”

 1. Szanowni Organizatorzy,
  koncertu „ Solidarni z Wuhan” pragnę podziękować za dobrze wybrany moment tej akcji i dobrze przygotowany koncert.
  Dziękuję za zaproszenie i udział w tym przedsięwzięciu , że potrafiliście w tak krótkim czasie po rozmowach na Balu WIG w Warszawie , w których uczestniczyłem i w pełni popierałem ten pomysł samego Szanownego Pana Prezesa Marka Traczyka.
  Ze swojej strony nagłośniłem ten pomysł i Koncert pośród członków Lions Club Okręgu 121 Polska.
  Gest jaki wspólnie uczyniliśmy pod adresem Chin miał wymiar ponad czasowy i został z wdzięcznością odebrany przez naród chiński.
  Z wyrazami głębokiego Szacunku,
  Reginald Sas Jaworski
  Gubernator Lions Club Okręgu 121 Polska
  Nasze motto „We Serve „

 2. Z odruchu serca

  „Solidarni z Wuhan” to tytuł koncertu charytatywnego zorganizowanego przez Warszawską Izbę Gospodarczą w dniu 27 lutego b.r. przy wsparciu sponsorów i współorganizatorów, wśród których nie zabrakło również Lionów.
  Jeszcze przed ogłoszeniem pandemii i stanu zagrożenia epidemicznego w Polsce.

  Impreza była zorganizowana w sprinterskim tempie – w niecały miesiąc. Patronat nad tym wydarzeniem objął Polski Komitet Olimpijski a salę na koncert zapewniła Filharmonia Narodowa. Na widowni – ludzie dobrej woli.
  Wcześniej, 25. stycznia Gubernator Reginald Sas Jaworski uczestniczył w Charytatywnej Gali Noworocznej Warszawskiej Izby Gospodarczej wspierającej finansowo renowację warszawskich kurantów. Tam właśnie, na Gali, w odruchu serca i potrzeby chwili, powstał pomysł zorganizowania koncertu charytatywnego na rzecz walczących z epidemią Chińczyków.

  Prezes WIG Marek Traczyk zaprosił Lionów Okręgu LCI 121 Polska do współorganizowania koncertu. Motto stowarzyszenia Lions Clubs International „We serve” sprawdza się zarówno w drobnym odruchu serca czy wielkim pomocowym projekcie. Gubernator Reginald Sas Jaworski poparł pomysł Warszawskiej Izby Gospodarczej spontanicznie, rozpowszechnił wśród społeczności lionowskiej. Na koncert przyjechał specjalnie z Krakowa wraz z małżonką, a dołączyli do niego Lioni z klubów warszawskich i Opola.

  Koncert był świetnie zorganizowany, z rozmachem. Wystąpiło wielu artystów, w tym światowej sławy wirtuoz skrzypiec Vadim Brodski, chóry i zespoły rockowe. Obecny był ambasador Chin i wielu znakomitych gości.
  Dla mnie osobiście szczególnie ciekawe były występy polskich artystów specjalizujących się w wykonywaniu oryginalnej muzyki chińskiej, koncert na 4 fortepiany prezentujący utwory polskiej muzyki poważnej i filmowej w wykonaniu chińskich i polskich artystów, gra Anny Krysztofiak na chińskim instrumencie oraz pieśń „Znasz li ten kraj” w wykonaniu chińskiego absolwenta Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina.

  To był długi, niezapomniany wieczór. Widownia dopisała. Cel został osiągnięty. Gorące podziękowania dla organizatorów i sponsorów.

  PDG Ewa Hełka
  Lions Club Warszawa Arka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *