Jakościowy skok tygrysa – China HomeLife Show 2016

W piątek 15 stycznia o godzinie 11.00 przy wypełnionej po brzegi sali Krajowej Izby Gospodarczej w Warszawie, odbyło się spotkanie informacyjne na temat organizacji V edycji workshopu Europy Centralnej i Wschodniej, który będzie miał miejsce od 7 do 9 czerwca br. w Warsaw Expo – największym ośrodku wystawienniczym w Polsce w podwarszawskim Nadarzynie, podczas targów China Homelife Show.

 

Jest to jedyna tego typu inicjatywa obejmująca swoim zasięgiem Europę Centralną i Wschodnią, która zgromadzi 2000 przedsiębiorców z 14 krajów: Białorusi, Bułgarii, Chorwacji, Czech, Estonii, Łotwy, Litwy, Mołdawii, Rosji, Słowacji, Słowenii, Ukrainy, Węgier oraz Albanii. Większość z nich miała swoich przedstawicieli na spotkaniu. Polskę będzie reprezentować około 7000 partnerów handlowych.

 

O nowościach tej edycji opowiedział Binu Pillai – przedstawiciel organizatora tych targów  Grupy Meorient.  Konferencje prowadził Ryszard Marcińczak Prezes Warszawskiej Izby Gospodarczej i Marek Traczyk ze Stowarzyszenia Polskich Mediów.

 

Polska niezmiennie jest jedynym państwem w Europie, w którym strona chińska organizuje China Homelife Show – globalną sieć targów wspieraną przez rządowych partnerów: China Council for the Promotion of International Trade (CCPIT), a także przez lokalny rząd. Poza Europą odbywają się one w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Jordanii, Egipcie, Indiach, Turcji, Brazylii, Republice Południowej Afryki i Kazachstanie.

 

W ubiegłym roku China Homelife Show po raz czwarty organizowane na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich przyciągnęło aż 550 wystawców oraz ok 1200 zagranicznych i ok 6 tys. polskich handlowców.

 

Targi cieszą się ogromnym zainteresowaniem, ponieważ organizatorzy dokonują dokładnej selekcji i jako uczestników wybierają chińskie firmy, których wyroby plasują się w czołówce produktów na najwyższym poziomie. Warto dodać, że w 2015 roku w Poznaniu Europejskie Certyfikaty Jakości „Najlepsza Jakość” przyznano jedenastu chińskim firmom.

 

Sukces  poprzednich edycji to dobra zapowiedź dla polskiej gospodarki, która staje się liderem w organizacji spotkań biznesowych przedsiębiorców Europy Centralnej i Wschodniej.

 

Spotkanie przygotowała  Krajowa Izba Gospodarcza, Warszawska Izba Gospodarcza przy współpracy z Naczelną Organizacją Techniczną,  Stowarzyszeniem Polskich Mediów oraz Redakcja TTG Central Europe.

Więcej informacji, a także opis zwyczajów kulturowych Chińczyków dostępne są na stronie www.chinahomelife.org.

 

Opracowała: Mariola Zdancewicz / Merkuriusz Polska

foto: Robert Lachmann

 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 Silk Road Poland