Inwestycje w kujawsko-pomorskim: fajans we Włocławku, arteria w Grudziądzu, Grunwald w Toruniu

Podpisanie umowy na przebudowę jednej z głównych miejskich arterii w Grudziądzu.
Podpisanie umowy na przebudowę jednej z głównych miejskich arterii w Grudziądzu.
Podpisanie umowy na przebudowę jednej z głównych miejskich arterii w Grudziądzu. Fot. Szymon Zdziebło

W województwie kujawsko-pomorskim podpisane zostały umowy na inwestycje finansowane w ramach  Regionalnego Programu Operacyjnego (RPO) 2014-2020.

Wykorzystujące rozpoznawalny element dziedzictwa kulturowego miasta muzeum fajansu we Włocławku, powiązana z modernizacją sieci tramwajowej przebudowa jednej z głównych miejskich arterii w Grudziądzu i duża scena Kujawsko-Pomorskiego Teatru Muzycznego w rozbudowanym Kinoteatrze Grunwald w Toruniu – to inwestycje, których finansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego (RPO) 2014-2020 zostało  potwierdzone umowami podpisanymi przez marszałka województwa kujawsko-pomorskiego Piotra Całbeckiego.

– Finalizujemy w końcu ostatecznie inwestycję w dawnym Grunwaldzie. Po niezbędnych zmianach w tym projekcie, co niestety musiało potrwać, będzie to zdecydowanie teatr naszych marzeń. Lepiej zrobić coś porządnie, niż brnąć w rozwiązania, które na etapie przygotowań wydawały się słuszne, ale później zweryfikowało je życie. Bardzo się cieszę, że pomagamy w realizacji interaktywnego muzeum fajansu we Włocławku, niezwykle ważnego projektu również w aspekcie rewitalizacyjnym, i w modernizacji systemu komunikacyjnego w Grudziądzu. Tymi umowami przekraczamy 8 miliardów złotych kontraktacji w RPO kończącej się perspektywy – powiedział przed rozpoczęciem dzisiejszej ceremonii podpisania umów o dofinansowanie marszałek Piotr Całbecki.

W spotkaniu uczestniczyli też przewodnicząca sejmiku województwa Elżbieta Piniewska, członkowie zarządu województwa Aneta Jędrzejewska i Sławomir Kopyść, radny województwa Michał Czepek oraz prezydent Grudziądza Maciej Glamowski, prezydent Włocławka Marek Wojtkowski, wiceprezydent Włocławka Domicela Kopaczewska i dyrektor marszałkowskiego Kujawsko-Pomorskiego Teatru Muzycznego Anna Wołek.

Łączna wartość podpisanych dziś umów przekracza 62 miliony złotych, wartość wsparcia to blisko 40 milionów złotych.

Wartość kontraktacji w naszym RPO 2014-2020 to obecnie 8 miliardów złotych (92 proc.).

Źródło: Urząd Marszałkowski województwa kujawsko-pomorskiego

BBA Transport System

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.