Import z Chin? Omijamy pułapki

china04

Import towarów z Chin jest niewątpliwie niezwykle kuszącym przedsięwzięciem – nie tylko dla rynkowych potentatów, ale także średnich i małych firm handlowych. Jednak wokół współpracy z chińskimi dostawcami narosło już wiele mitów. Słyszy się często o nierzetelnych chińskich przedsiębiorcach lub o kiepskiej jakości produktach. Jak więc uniknąć takich sytuacji?

Rzeczywiście, każdego roku w Chinach powstają dziesiątki tysięcy nowych firm, z których nie wszystkie działają zgodnie z międzynarodowymi standardami biznesowymi. Niektóre z nich są zakładane tylko po to, aby wyłudzić od zamawiających pieniądze lub dostarczyć towar nie spełniający podstawowych standardów jakościowych. Na szczęście jest to tylko margines, bo w Chinach działa naprawdę wiele przedsiębiorstw, które od lat współpracują z renomowanymi światowymi markami, a ich produkty są zawsze najwyższej jakości. Chodzi więc o to, aby nawiązać handlową współpracę tylko z poważnymi i doświadczonymi dostawcami. Wtedy takie problemy, jak np. bariera językowa, licencje eksportowe, certyfikacja jakości, odmienność przepisów prawa i procedur naprawdę nie będą miały większego znaczenia.

Co zrobić, aby handel z Chinami był w pełni bezpieczny? Jak nawiązać kontakt ze sprawdzonymi chińskimi firmami? Na pewno dobrym rozwiązaniem jest obecność na targach CHINA Homelife Show, podczas których ponad 1000 staranie wyselekcjonowanych chińskich dostawców zaprezentuje ok. 60 000 certyfikowanych produktów. Będzie to więc znakomita okazja, aby zapoznać się z ofertą najlepszych chińskich firm, działających w wielu różnych branżach. Targi CHINA Homelife Show odbędą się 7-9 czerwca 2016 r. na PTAK Warsaw Expo Nadarzyn. Co ważne, udział w targach jest bezpłatny. Wystarczy zarejestrować się na stronie www.chinahomelife.com.pl.

 


 

Warszawska Izba Gospodarcza zaprasza na targi China Homelife Show oraz Machinex China w dniach 07-09.06.16 r. w Warszawie.

Dla profesjonalistów zapewniamy nieodpłatnie jeden nocleg w dniach 07-09.06.br. Będzie nam miło zaprosić Państwa także na obiad.

Wystarczy akredytować się on line: http://homelifeshow.org/formularze/rejestracja

Na mail podany przy akredytacji prześlemy Państwu szczegółowe informacje związane z Państwa udziałem w tych targach.

Już dzisiaj zapowiadamy, że wjazd na teren targów samochodem jest również bezpłatny, otrzymają Państwo voucher na parking. Dla tych z Państwa, którzy przyjadą pociągiem, zapewniamy z Dworca Centralnego PKP bezpłatne połączenia autobusowe na teren targów i z powrotem.

Dodatkowych informacji udziela biuro organizacyjne targów
p. Oksana Shtunder, e-mail: biuro@wig.waw.pl, tel. +48 22 297 66 25
Warszawska Izba Gospodarcza
ul Trębacka 4/314, 00-074 Warszawa