III Ogólnopolska Parada Seniorów i Piknik Pokoleń

24559297_1_crop_300x168_c646b78f_CPO

Seniorzy z całego kraju kolejny raz wyjdą na stołeczne ulice, by zamanifestować potrzebę wypracowania spójnej polityki na rzecz starzejącego się społeczeństwa oraz odkłamać stereotypy dotyczące osób 60+. W tym roku na święto Dojrzałych Wspaniałych przyjadą uczestnicy z kilkudziesięciu miejscowości ze wszystkich województw – organizatorzy spodziewają się rekordowych 10 000 uczestników. W Paradzie poprowadzi ich najstarsza polska DJ-ka, 77-letnia DJ Wika.

„Wydarzenie jest barwne i optymistyczne, ale nie infantylne. Uczestnicy chcą zaprezentować swoją różnorodność, twórczość, potencjał społeczny. Chcą pokazać, że potrzebna jest nam spójna polityka senioralna, która poprawi jakość życia obecnych seniorów, ale i pomoże młodszym pokoleniom gdy te wejdą w szóstą i kolejne dekady życia. To bardzo ważne bo Polska już jest krajem starym, 22% obywateli to seniorzy, a w przyszłości będzie to niemal 40%, czyli najwięcej w Europie. Na ten skokowy wzrost w ciągu zaledwie kilkudziesięciu lat nasz kraj nie jest przygotowany” – mówi Przemysław Wiśniewski z Fundacji Zaczyn.

O celach Parady można przeczytać na stronie wydarzenia: http://parada.zaczyn.org/polscy-seniorzy-mistrzami-europy-czyli-o-co-chodzi-paradzie/

Parada wyruszy z Placu Konstytucji w Warszawie w samo południe 25 czerwca. Natomiast o 13:00 na terenie Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski rozpocznie się Piknik Pokoleń. Pojawią się na nim ambasadorzy wydarzenia oraz goście specjalni widoczni na poniższej grafice.

Na miejscu odbędzie się koncert Skaldów, międzypokoleniowy dancing pod wodzą DJ Wiki, ponad 30 debat i warsztatów.

„Impreza jest otwarta dla osób w każdym wieku, bo to co nas łączy najbardziej, to fakt starzenia się. Prawie wszyscy będziemy seniorami, spędźmy Paradę i Piknik międzypokoleniowo” – mówi DJ Wika.

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Zaczyn (www.zaczyn.org), współorganizatorem Fundacja Jolanty Kwaśniewskiej „Porozumienie Bez Barier”, współfinansowanie pochodzi ze środków: Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych 2014-2020”, Miasta Stołecznego Warszawy i sponsorów: Promedica24, Synexus, Takeda, Senior Apartments, Fundacja GEERS Dobry Słuch, MEDIsystem, MetLife, Medipe Clinic.

Profil Parady na FB: www.facebook.com/ParadaSeniorowIPiknikPokolen/

Szczegółowy program: www.parada.zaczyn.org

źródło: Centrum Prasowe PAP


Silk Road Poland