III miejsce dla Banku Pekao SA w konkursie na Najlepszy Raport Roczny za rok 2010

Już po raz szósty Instytut Rachunkowości i Podatków zorganizował konkurs na najlepszy raport roczny wg standardów MSSF/MSR. Uroczystość wręczenia nagród odbyła się dnia 21 października 2011 roku. Kapituła Konkursu pod przewodnictwem prof. Waldemara Frąckowiaka przyznała Bankowi Pekao SA trzecie miejsce w kategorii nagród głównych dla instytucji finansowych. W imieniu Banku nagrodę w postaci statuetki odebrała Hanna Horbowska, dyrektor Biura Sprawozdawczości Finansowej w Departamencie Rachunkowości. Bank bierze udział w konkursie IRIP od jego pierwszej edycji.

III miejsce dla Banku Pekao SA w konkursie na Najlepszy Raport Roczny za rok 2010

Pierwsze miejsce w tegorocznej edycji zajął Bank PKO BP, a drugie – ING Bank Śląski.

Małgorzata Gula, Prezes IRIP podkreśliła, że z roku na rok Instytut odnotowuje  coraz wyższą jakość sprawozdań biorących w konkursie, więc decyzja o przyznaniu wyróżnień nie była łatwa.

Klasyfikacja nagród głównych jest wynikiem sumy średnich ocen poszczególnych zespołów oceniających raporty roczne. Jury brało szczególnie pod uwagę przejrzystość prezentacji informacji w sprawozdaniach oraz wysoką jakość ujawnień, w tym przede wszystkim not dotyczących zarządzania ryzykiem, które przez wielu praktyków uważane są za najtrudniejszą część sprawozdania finansowego. W ocenie raportów za rok 2010 liczyła się też prezentacja raportu na stronie internetowej spółek.

źródło: www.pekao.com