II OGÓLNOPOLSKI KONGRES SMART – INTELIGENTNE MIASTA

II OGÓLNOPOLSKI KONGRES SMART –

INTELIGENTNE MIASTA

28 MAJA, KATOWICE, WYŻSZA SZKOŁA TECHNICZNA

 

Czy miasta z południa Polski wykorzystują nowe technologie do inteligentnego rozwoju transportu i infrastruktury, aby polepszyć jakość życia mieszkańców? Jak oszczędzać energię w mieście, czy zagospodarowanie odpadów komunalnych może obniżyć koszty ciepła i prądu? Czy szwedzkie, niemieckie czy norweskie miasta są smart? Na powyższe pytania odpowiedzi szukać będą eksperci, politycy oraz samorządowcy podczas II Ogólnopolskiego Kongresu Smart – Inteligentne Miasta, który odbędzie się 28 maja w Katowicach.

 

Duży nacisk zostanie położony na to, aby poznać w jakim zakresie południowe miasta realizują koncepcję inteligentnego rozwoju. Uczestnicy konferencji poznają również jak działa system gospodarowania odpadami w szwedzkich miastach, które podobnie jak polskie aglomeracje mają dobrze rozwiniętą sieć ciepłowniczą. Istotnym tematem do dyskusji będzie również nowoczesny transport publiczny oraz możliwości rozwoju samochodów elektrycznych w polskich miastach, jak i zagranicznych.

Wydarzenie odbywa się pod honorowym patronatem marszałka województwa opolskiego Andrzeja Buły, Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Agencji Rynku Rolnego oraz Krajowej Rady Spółdzielczej.

Ogólnopolski Kongres Smart – Inteligentne Miasta to inicjatywa firm Golden Point oraz SuccessPoint, które zorganizowały w poprzednich latach szereg konferencji i wydarzeń biznesowych cieszących się dużym zainteresowaniem.

II Ogólnopolski Kongres Smart – Inteligentne Miasta odbędzie się w godz. 10:00-15:00 w dniu 28 maja 2015 r. w Wyższej Szkole Technicznej przy ul. Rolnej 43 w Katowicach.

 

Więcej informacji na www.inteligentne-miasta.eu

 

Serdecznie zapraszamy!