I Kongres Energetyki Słonecznej

I Kongres Energetyki Słonecznej

I Kongres Energetyki Słonecznej

Zapraszamy na I Kongres Energetyki Słonecznej Polskiego Stowarzyszenia Fotowoltaiki w dniach 15-16.10.2019 r. To największe branżowe wydarzenie w Polsce poświęcone branży fotowoltaicznej.

Dynamiczny rozwój branży fotowoltaicznej w Polsce, szybko zmieniające się modele biznesowe i ich uwarunkowania wymagają ciągłego śledzenia zmian rynku. Doskonałą formą są spotkania branży, które przynoszą jednocześnie dużo wiedzy i kontaktów biznesowych.

Kluczowe powody, dla których warto wziąć udział w Kongresie:

 • Zdobędziesz wiedzę
  Uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się z kierunkami rozwoju rynku energii słonecznej w Polsce.Uczestnicy dowiedzą się o bieżących zmianach w regulacjach krajowych i europejskich, w tym między innymi konsekwencje wprowadzenia Pakietu Zimowego.
 • Nawiążesz kontakty
  Konferencja i Targi będą świetną okazją do spotkania najważniejszych uczestników rynku energii z sektora słonecznego, co umożliwia nawiązanie bezpośrednich kontaktów. Inwestorzy, deweloperzy, producenci, usługodawcy, przedstawiciele samorządów, organizacji gospodarczych i przemysłowych
 • Dasz się poznać
  W konferencji wezmą udział przedstawiciele firm z całej Europy. Do uczestniczenia w Kongresie zaprosiliśmy również przedstawicieli administracji państwowej i samorządowej, oraz przemysłu, w tym specjalnych stref ekonomicznych.

Zapraszamy do udziału!

Więcej informacji: www.kongrespv.pl

Komentarze do “I Kongres Energetyki Słonecznej”

 1. Jeżeli wierzymy, że spalania paliw organicznych (CO2) powoduje groźne ogrzewanie się Ziemi, to wyeliminujmy paliwa organiczne tam gdzie jest to możliwe i nawet pożądane”. Czyli należałoby rozwijać energetykę wodną i jądrową, na Saharze baterie/panele słoneczne, a w górach lub na wyspach wiatraki energetyczne.

  W Ontario, najludniejszej i najbardziej uprzemysłowionej prowincji Kanady (3 x obszar Polski i 12,5 mln. Mieszkańców) od 22 marca 2012 r. energia z małych baterii/paneli słonecznych kosztu je 54,9 cen ta za kWh, z większych od 34,7 do 44,5 cen ta za kWh, a gwarantowana stawka za energię z elektrowni wiatrowych wynosi 11,5 cen ta za kWh (przy tym 6 centów/kWh z el. jadrowych, 3,7 centa/kWh z elektrowni wodnych, a zanim zamknięto el. węglowe to koszt energii wynosił 3,5 centa/kWh. We wszystkich jurysdykcjach w Ameryce Północnej i na Hawajach gdzie usunięto subsydia państwowe panele słoneczne, a zwłaszcza wiatraki energetyczne stały się całkowicie nieopłacalne i po zakończeniu umów na dostawy wycofano je z eksploatacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *