I Kongres Energetyki Słonecznej

I Kongres Energetyki Słonecznej

I Kongres Energetyki Słonecznej

Zapraszamy na I Kongres Energetyki Słonecznej Polskiego Stowarzyszenia Fotowoltaiki w dniach 15-16.10.2019 r. To największe branżowe wydarzenie w Polsce poświęcone branży fotowoltaicznej.

Dynamiczny rozwój branży fotowoltaicznej w Polsce, szybko zmieniające się modele biznesowe i ich uwarunkowania wymagają ciągłego śledzenia zmian rynku. Doskonałą formą są spotkania branży, które przynoszą jednocześnie dużo wiedzy i kontaktów biznesowych.

Kluczowe powody, dla których warto wziąć udział w Kongresie:

  • Zdobędziesz wiedzę
    Uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się z kierunkami rozwoju rynku energii słonecznej w Polsce.Uczestnicy dowiedzą się o bieżących zmianach w regulacjach krajowych i europejskich, w tym między innymi konsekwencje wprowadzenia Pakietu Zimowego.
  • Nawiążesz kontakty
    Konferencja i Targi będą świetną okazją do spotkania najważniejszych uczestników rynku energii z sektora słonecznego, co umożliwia nawiązanie bezpośrednich kontaktów. Inwestorzy, deweloperzy, producenci, usługodawcy, przedstawiciele samorządów, organizacji gospodarczych i przemysłowych
  • Dasz się poznać
    W konferencji wezmą udział przedstawiciele firm z całej Europy. Do uczestniczenia w Kongresie zaprosiliśmy również przedstawicieli administracji państwowej i samorządowej, oraz przemysłu, w tym specjalnych stref ekonomicznych.

Zapraszamy do udziału!

Więcej informacji: www.kongrespv.pl


Silk Road Poland

Komentarze do “I Kongres Energetyki Słonecznej”

  1. Jeżeli wierzymy, że spalania paliw organicznych (CO2) powoduje groźne ogrzewanie się Ziemi, to wyeliminujmy paliwa organiczne tam gdzie jest to możliwe i nawet pożądane”. Czyli należałoby rozwijać energetykę wodną i jądrową, na Saharze baterie/panele słoneczne, a w górach lub na wyspach wiatraki energetyczne.

    W Ontario, najludniejszej i najbardziej uprzemysłowionej prowincji Kanady (3 x obszar Polski i 12,5 mln. Mieszkańców) od 22 marca 2012 r. energia z małych baterii/paneli słonecznych kosztu je 54,9 cen ta za kWh, z większych od 34,7 do 44,5 cen ta za kWh, a gwarantowana stawka za energię z elektrowni wiatrowych wynosi 11,5 cen ta za kWh (przy tym 6 centów/kWh z el. jadrowych, 3,7 centa/kWh z elektrowni wodnych, a zanim zamknięto el. węglowe to koszt energii wynosił 3,5 centa/kWh. We wszystkich jurysdykcjach w Ameryce Północnej i na Hawajach gdzie usunięto subsydia państwowe panele słoneczne, a zwłaszcza wiatraki energetyczne stały się całkowicie nieopłacalne i po zakończeniu umów na dostawy wycofano je z eksploatacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *