Hamburg Cruise Days dla fanów wycieczkowców

Hamburg Cruise Days

Hamburg Cruise Days

1 575 metrów statków, 502 946 ton rejestrowych brutto i 17 140 ludzi obserwujących z wody hanzeatyckie miasto – parada statków 9 września jest wydarzeniem jedynym w swoim rodzaju.

W eskorcie 24 łodzi i z towarzyszeniem spektakularnego pokazu sztucznych ogni wieczorem sześć gigantycznych wycieczowców wypływa z portu i udaje się razem w dół rzeki Elby. To punkt kulminacyjny fantastycznego wydarzenia publicznego, które w tym roku odbędzie się po raz szósty w historii na brzegu portu w Hamburgu w dniach od 8 do 10 września.

Na lądzie, między terminalami wycieczkowców HafenCity i Altona, żeglarskie stoiska w tradycyjnym portowym stylu nęcą smacznym jedzeniem i napojami, ofertą wellness i informacjami na temat „Praca tam, gdzie inni mają urlop“. Hamburg Cruise Days są połączone z największymi europejskimi targami żeglugi wycieczkowej Seatrade Europe, które odbywają się w dniach od 6 do 8 w tym hanzeatyckim mieście.

Zjawiskowa instalacja świetlna Blue Port Hamburg autorstwa hanzeatyckiego artysty Michaela Batza również i w 2017 zaleje port rzęsistym światłem i zatopi ponad 100 obiektów – pontonów i żurawi – pomiędzy Elbbrücken a Övelgönne w magicznej błękitnej poświacie.


BBA Transport System