Grupa RENEX nawiązuje współpracę z Ambasadą Królestwa Maroka

Grupa RENEX

Grupa RENEX

Odbyło się spotkanie pomiędzy właścicielami Grupy RENEX, a Ambasadorem Królestwa Maroka, w ramach którego omawiano możliwości zawiązania współpracy gospodarczej z podmiotami marokańskimi i północnoafrykańskimi.

W dniu 21. czerwca w przestrzeniach konferencyjnych oraz CENTRUM TECHNOLOGICZNO-SZKOLENIOWYM RENEX odbyło się spotkanie, w którym uczestniczyli Jego Ekscelencja Ambasador Królestwa Maroka – Abderrahim Atmoun, właściciele Grupy RENEX – Marzena Szczotkowska-Topić i Predrag Topić oraz Prezes Warszawskiej Izby Gospodarczej – Marek Traczyk.

Wizyta była okazją do nawiązania wstępnych rozmów dotyczących zawiązania współpracy pomiędzy Grupą RENEX i podmiotami marokańskimi, a w konsekwencji również szeroko rozumianymi podmiotami północnoafrykańskimi.

Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach „Biznesu bez Granic” – projektu Warszawskiej Izby Gospodarczej, który dzięki silnemu zapleczu logistycznemu, prawnemu i wypracowanym kontaktom łączy przedsiębiorców z całego świata.

Czytaj także: Projekt Biznes Bez Granic z coraz większym zasięgiem

– Cieszymy się, że dzisiejsze wydarzenie stało się okazją do nawiązania rozmów o współpracy z podmiotami marokańskimi. Wierzymy, że budowanie relacji międzynarodowych jest jednym z kluczowych zadań jakie powinniśmy stawiać sobie w dobie gospodarki globalnej. Ostatnie lata są czasem znaczącego rozszerzenia światowej sieci dystrybucji naszej marki REECO. Mimo to nadal dostrzegamy duży potencjał w rynkach północnoafrykańskich zwłaszcza w ujęciu eksportu naszych specjalistycznych mebli, odzieży oraz robotów. Ponadto, bazując na naszym doświadczeniu w sferze dostarczania wparcia technologicznego i szkoleniowego widzimy również szeroki aspekt potencjalnej współpracy w zakresie nowych technologii, robotyzacji i automatyzacji procesów produkcyjnych – komentowali Marzena Szczotkowska-Topić i Predrag Topić – właściciele Grupy RENEX.

W ubiegłym roku eksport produktów marki REECO został rozszerzony m.in. na Stany Zjednoczone, Ekwador, Japonię, Holandię, Belgię, Irlandię, Szwajcarię i Arabię Saudyjską.

Rozmowy dotyczyły również potencjalnej współpracy w zakresie szkoleń dla elektroników i automatyków. W skład Grupy RENEX wchodzi m.in. największe w Europie Środkowo-Wschodniej AUTORYZOWANE CENTRUM SZKOLENIOWE IPC oraz AUTORYZOWANE CENTRUM SZKOLENIOWE YAMAHA dostarczające szerokie spektrum zindywidualizowanych kursów w zakresie produkcji i napraw pakietów elektronicznych w standardach IPC i Europejskiej Agencji Kosmicznej, ochrony antystatycznej oraz programowania i obsługi urządzeń i robotów przemysłowych. Jak podkreślali uczestnicy spotkania dzięki ponad 30-letniemu doświadczeniu oraz bardzo szerokiemu spektrum działalności Grupa RENEX zgromadziła bogatą wiedzę, która wraz z rozwojem współpracy może wesprzeć szkolnictwo i przemysł w Maroko.

Zaproszeni goście zwiedzili również pozostałe przestrzenie CENTRUM TECHNOLOGICZNO-SZKOLENIOWEGO RENEX w tym DEMOROOM, testowe linie montażu elektroniki oraz hale gdzie produkowane są urządzenia i wyposażenie dla przemysłu elektronicznego pod własną marką REECO, w tym meble przemysłowe, zabezpieczenia antystatyczne, roboty przemysłowe oraz produkty do cleanroom.

Więcej na www.renex.pl oraz www.ipctraining.pl


BBA Transport System

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *