Getto dybukiem Warszawy – rocznica powstania w getcie warszawskim

Getto dybukiem Warszawy - rocznica powstania w getcie warszawskim

W 2017 roku obchodzimy 74. rocznicę powstania w getcie warszawskim. Z tej okazji Teatr Żydowski z Warszawy 19 kwietnia o godzinie 19.00 organizuje spotkanie pt. „Getto dybukiem Warszawy”. Wstęp wolny. Bezpłatne wejściówki będą wydawane w kasie w Klubie Garnizonowym oraz na recepcji w tymczasowej siedzibie teatru przy ul. Senatorskiej 35.

„Getto dybukiem Warszawy” to spotkanie poświęcone temu, jaki wpływ na istniejącą i pulsującą życiem stolicę ma jej historia.

Dybuk to dusza zmarłego, która przywiera do żyjącej osoby. Tuła się ona po świecie, nie przynależąc już do niego – a jednak potrzebuje porady, ukojenia, rozwiązania dręczącej go kwestii – i objawia się w ciele innego, opanowuje je.

Czy getto, którego 74. rocznicę wybuchu powstania obchodzimy w tym roku, nie jest dybukiem Warszawy? Na jego terenach – i z jego ruin – zbudowane zostało nowe osiedle mieszkalne, stare ulice zostały zastąpione nowymi lub po prostu przestały istnieć. Czy jednak nieobecność dziesiątek domów i setek tysięcy osób oznacza ich nieistnienie?

Wystąpią: Monika Soszka, Ernestyna Winnicka, Roksana Vikaluk
Przygotowanie: Dawid Szurmiej

Strona www: http://www.teatr-zydowski.art.pl/wydarzenia/getto-dybukiem-warszawy-rocznica-powstania-w-getcie-warszawskim

Termin: 19 kwietnia 2017 r. g. 19.00

Miejsce: Scena kameralna Teatru Żydowskiego im. Estery Rachel i Idy Kamińskich, Warszawa, ul. Senatorska 35

Bilety online: Bezpłatne wejściówki będą wydawane w kasie w Klubie Garnizonowym oraz na recepcji w tymczasowej siedzibie teatru przy ul. Senatorskiej 35.

Getto dybukiem Warszawy - rocznica powstania w getcie warszawskim


Silk Road Poland