Gala noworoczna Warszawskiej Izby Gospodarczej

Co nas uskrzydla? Warszawa nas uskrzydla! To skrzydlate motto towarzyszyło Gali noworocznej Warszawskiej Izby Gospodarczej. Marek Traczyk, prezes WIG witając dostojnych gości, podziękował za przyjęcie zaproszenia na uroczystość a także za udział w działaniach Izby w roku 2109. Dokumentowała je prezentacja multimedialna.

Jednym ze „skrzydlatych” działań Izby jest inicjatywa budowy i instalowania budek lęgowych dla ptaków. Jej celem jest pomoc naszym skrzydlatym sąsiadom, ale także osobom potrzebującym wsparcia, podopiecznym Kamiliańskiej Misji Pomocy Społecznej. Na konto Misji wpłynęły pieniądze pochodzące z licytacji budek. Finansowanie i dystrybucja budek w Warszawie będzie możliwe dzięki współpracy z Zarządem Transportu Miejskiego.

Kolejnym „skrzydlatym” projektem WIG (tym razem w sferze dźwięków, sygnałów i wyobrażeń) kształtujących życie miasta jest hejnał miejski odgrywany na carillonach. Taką dźwięczną wizytówką mogą się poszczycić choćby Gdańsk i Kraków. Czas na Warszawę.

I na Singapur! O Singapurze wspomniał Reginald Jaworski, gubernator Lions Club Polska. Gość specjalny Gali powiedział o współpracy z Warszawska Izbą Gospodarczą w sferze turystyki i zapraszał do udziału na zjazd w Singapurze.

Do gospodarczych osiągnięć WIG nawiązała Ewa Czerwińska, dyrektor departamentu relacji Związku Przedsiębiorców i Pracodawców, wręczając przedstawicielom Izby „5 wyzwań dla Polski” – raport koniecznych działań w obszarze przedsiębiorczości, opracowany przez ZPP.

Nie zabrakło także akcentu kobiecego. Powołane podczas walnego zgromadzenia WIG-u Gospodarcze Forum Kobiet nabiera kobiecych kształtów i pełną parą startuje od marca – powiedziała Magdalena Michalak, prowadząca Galę.

Wstępem do muzyczno-tanecznej części Gali był występ zespołu Eight Hands Quartet, prezentującego utwory muzyki poważnej i rozrywkowej w aranżacji na cztery fortepiany.

Recital Laury Łącz, aktorki teatralnej i filmowej, piosenkarki był kolejną atrakcją wieczoru.

Czas na tańce. Mistrzami parkietu w gościnnej sali Polskiego Komitetu Olimpijskiego okazali się wszyscy uczestnicy Gali.

Dee Jay Giuliano w muzycznym żywiole – gwarancja przebojowej zabawy na parkiecie.

Przed północą swój kunszt muzyczny i satyryczny zaprezentował Waldemar Malicki, mistrz fortepianu i jedynej w świecie Filharmonii Dowcipu.

Goście mieli także okazję podziwiać prace Krzysztofa Karewicza, które artysta przekazał na licytację na rzecz budowy warszawskich kurantów.

red


Silk Road Poland

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *