Forum przemysłowe, 18-20 grudnia 2015, Karpacz

Aktywna polityka państwa, innowacje, unijna polityka klimatyczna, wpływ infrastruktury na rozwój sektora to kluczowe tematy trzydniowego Forum Przemysłowego, które odbędzie się w Karpaczu w dniach 18-20 grudnia 2015.

 

Temat przemysłu i reindustrializacji Europy powrócił do europejskiej debaty gospodarczej wraz z nadejściem  światowego kryzysu ekonomicznego. Dlaczego kraje z silnym i bardziej rozwiniętym przemysłem lepiej zniosły zawirowania gospodarcze z ostatnich lat? Jak pogodzić politykę klimatyczną z konkurencyjnością europejskiego przemysłu? Na jakie gałęzie przemysłu powinna stawiać Unia Europejska? Jak stworzyć warunki do wprowadzania innowacji w przemyśle? Te pytania cały czas często padają podczas wielu konferencji skupiających liderów politycznych i biznesowych w Europie.

 

Forum Przemysłowe  w Karpaczu będzie okazją do szerokiej debaty o najważniejszych problemach przemysłu europejskiego. Udział w konferencji wezmą członkowie rządów, parlamentarzyści, przedstawiciele koncernów przemysłowych wielu branż oraz eksperci i ekonomiści. Wydarzenie organizowane przez Instytut Studiów Wschodnich, w swojej formie nawiązywać będzie do Forum Ekonomicznego w Krynicy-Zdrój oraz do Forum Energetycznego, którego dziewięć edycji odbyło się  w poprzednich latach.

 

Gościem Forum będzie Bryona Worthington, wybitna działaczka brytyjska na rzecz wprowadzenia standardów klimatycznych w przemyśle i ochrony środowiska. Z racji swojej działalności została w 2011 roku powołana do izby wyższej brytyjskiego parlamentu, w której reprezentuje Partię Pracy. Jest jej rzeczniczką w kwestiach energetyki i zmian klimatu.

 

Udział w Forum Przemysłowym zapowiedzieli m.in. : Henryk Baranowski, Podsekretarz Stanu, Ministerstwo Skarbu Państwa,  Bożena Lublińska-Kasprzak – Prezes, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości; Marek Woszczyk, Prezes Zarządu  Polska Grupa Energetyczna S.A.;   Marcin Moskalewicz Prezes PERN; Michał Jarczyński, Prezes Zarządu, Enea Operator;  Robert Soszyński, Wiceprezes Zarządu, Polskie LNG S.A; Michaił Krutichin, jeden z najbardziej znanych rosyjskich ekspertów do spraw energetyki;  Piotr Łuba, Partner Zarządzający w dziale doradztwa biznesowego, PwC Polska;  Mirosław Bieliński, Partner, Stilo Horizon ; Jan Krzysztof Bielecki,  Przewodniczący Rady Partnerów, EY Polska; prof. Tomasz Siemiątkowski, Przewodniczący Rady Nadzorczej Polskiej Grupy Zbrojeniowej.

 

W ciągu trzech dni odbędzie się kilkadziesiąt wydarzeń – sesji plenarnych, paneli dyskusyjnych, bloków tematycznych i wykładów eksperckich, w których weźmie udział ponad 500 osób z kilkudziesięciu państw Europy. Partnerami konferencji są: Województwo Dolnośląskie oraz Karpacz – Miasto Gospodarz Forum Przemysłowego. Konferencja odbędzie się w Hotelu Gołębiewski w Karpaczu.

 

Rejestracji i akredytacji na Forum można dokonywać poprzez portal: www.forum-ekonomiczne.pl

 

Więcej szczegółów: Łukasz Ciuba 22 5831138