Fabryka Świata

Mogące pochwalić się wysoką wydajnością, niskimi kosztami i najbardziej wszechstronnymi łańcuchami przemysłowymi, Chiny od dawna są pozycjonowane jako „fabryka świata”. Kraj zmierza teraz do kolejnego celu: rozwoju zmodernizowanego sektora produkcyjnego, który jest nie tylko ogromny, ale także solidny i inteligentny.

Najnowsze dane pokazują ten zmieniający się krajobraz. Produkcja przemysłowa zaawansowanych technologii w maju tego roku wzrosła o 17,5 proc. rok do roku i o 4,8 punktu procentowego w stosunku do kwietnia.

Produkcja urządzeń opartych na nowych technologiach, takich jak nowe pojazdy energetyczne, roboty przemysłowe i układy scalone, wzrosła odpowiednio o 166,3 procent, 50,1 procent i 37,6 procent.

Taki postęp wskazuje, że Chiny wykorzystują swoje najnowocześniejsze technologie do modernizacji sektorów o wysokiej energochłonności i zanieczyszczających środowisko oraz tworzenia nowych branż filarowych.

Osoby zaznajomione z chińskim rozwojem przemysłowym być może zauważyły, że idee takie jak „cyfryzacja”, „inteligentne fabryki” i „Internet przemysłowy” zostały zapisane w planach rozwoju Chin z określonymi celami.

Zgodnie z nimi duże chińskie firmy produkcyjne o rocznych obrotach biznesowych co najmniej 20 milionów juanów (około 3,1 miliona dolarów), wprowadzą cyfryzację do 2035 roku.

Technologia i konkurencyjność rynkowa inteligentnego sprzętu produkcyjnego i oprogramowania przemysłowego w Chinach ulegną znacznej poprawie do roku 2025.

 

Czytaj więcej na Silk Road Poland

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *