Dzień Transportu już w sobotę

Dzień Transportu

Przejazd pociągami retro i drezynami, nocny spacer tunelem średnicowym (w nocy z 28/29 września), konkursy i atrakcje dla najmłodszych miłośników kolei – to tylko część wydarzeń, które w najbliższą sobotę będą miały miejsce z okazji Dnia Transportu.

Dzień Transportu

Dzień Transportu w Warszawie

Wydarzenia z okazji Dnia Transportu będą odbywać się 29 września br. w godz. 10 – 17 w Warszawie w sześciu lokalizacjach:

  • Ministerstwo Infrastruktury (ul. Chałubińskiego 4/6),
  • Bocznica Kolejowa PKP Intercity Warszawa Grochów (ul. Chłopickiego 53),
  • Instytut Kolejnictwa (ul. Chłopickiego 50),
  • Dworzec Centralny – hala główna (Al. Jerozolimskie 54),
  • Poczta Polska – Węzeł Ekspedycyjno-Rozdzielczy (ul. Łączyny 8),
  • Lotnisko Chopina (ul. KOR 49 – obok biurowca Sonata PPL).

Dla pierwszych 800 osób, które odwiedzą wszystkie punkty i zbiorą okolicznościowe pieczątki, przewidziane są nagrody.

Atrakcje na stacji postojowej Olszynka Grochowska

Na miłośników kolei czeka szereg atrakcji na stacji postojowej PKP Intercity, która zlokalizowana jest na terenie Pragi Południe, nieopodal przystanku osobowego Warszawa Olszynka Grochowska. Wizyta tam to doskonała okazja do zwiedzenia Hali Całopociągowej – miejsca służącego technicznemu i sanitarnemu przygotowaniu pociągów przewoźnika do wyjazdu. Osoby zainteresowane taborem pasażerskim będą mogły zwiedzieć pociąg Pendolino, lokomotywę EP09 oraz Siemens EuroSprinter – potocznie nazywaną Husarzem. Fani retro kolei zyskają możliwość podziwiania dawnych parowozów oraz zabytkowych wagonów. Co więcej, na terenie stacji będzie przygotowana specjalna strefa atrakcji, w której znajdzie się m.in. symulator jazdy pociągiem i fotobudka. Ponadto zostaną przeprowadzane konkursy i warsztaty dla najmłodszych.

Na stację Warszawa Grochów będzie można dojechać w sobotę specjalnym pociągiem kursującym z dworca Warszawa Gdańska (rozkład jazdy w poniższej tabeli).

Dzień Transportu

Transportowcy zapraszają

Prezentacja szybowca, loty symulatorem dronów, ekspozycja specjalistycznych pojazdów służb transportowych, zwiedzanie pocztowej sortowni, badanie tempa reakcji, prezentacja symulatorów zdarzeń i dachowania, warsztaty robotyki oraz liczne konkursy to główne atrakcje zaplanowane w ramach obchodów Dnia Transportu.

Więcej informacji na stronie wydarzenia: https://www.facebook.com/DzienTransportu/


BBA Transport System

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *