Dni Narodowego Centrum Nauki zawitają do Łodzi

Dni Narodowego Centrum Nauki

Siódma edycja Dni NCN odbędzie się w dniach 15-16 maja na Uniwersytecie Łódzkim. Naukowcy z regionu i z całej Polski będą mogli wziąć udział w szeregu warsztatów i spotkań informacyjnych dotyczących oferty konkursowej Centrum.

Dni Narodowego Centrum Nauki to wydarzenie cykliczne – co roku odbywa się w innej części Polski. Ideą tego przedsięwzięcia jest mobilny charakter, dzięki czemu Centrum może dotrzeć ze swoją ofertą do szerokiego grona uczonych. W 2019 r. Dni NCN zawitają do centralnej Polski. Gospodarzem imprezy jest Uniwersytet Łódzki, a w gronie współorganizatorów znalazły się również inne łódzkie uczelnie.

– Co roku modyfikujemy formułę Dni NCN, tak aby jak najlepiej opowiadała ona potrzebom środowiska naukowego. W tym roku, obok warsztatów z zakresu przygotowania wniosków i obsługi administracyjnej projektów, po raz pierwszy odbędą się warsztaty z rzetelności naukowej – podkreśla prof. Zbigniew Błocki, dyrektor NCN. – Z nowości zaplanowaliśmy także spotkanie poświęcone konkursom dwustronnym i wielostronnym, gdyż widzimy coraz większe zainteresowanie współpracą międzynarodową wśród polskich naukowców. W czasie tych Dni po raz pierwszy publicznie przedstawimy także nowy duży program NCN, roboczo nazwany PRELUDIUM BIS, który będzie miał na celu wsparcie nowo powstających szkół doktorskich.

Wszystkie spotkania organizowane w ramach Dni NCN odbędą się na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Łódzkiego przy ul. Pomorskiej 171/173. Szczegółowy program wydarzenia dostępny jest na stronie www.ncn.gov.pl

Dni Narodowego Centrum Nauki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *