DIVY, wystawa obrazów i grafiki Maggie Piu

Na wernisaż pierwszej w tym roku wystawy zorganizowanej w ramach klubowej akademii kultury i sztuki zapraszamy wspólnie z galerią BE-ART exclusive. Jej bohaterka będzie Maggie Piu, a ściślej nie ona sama, a jej mieszczące się w secesyjnej estetyce grafiki i malarstwo. Może zresztą nie do końca, bo połączone ze surrealistyczną wizją kobiecego ciała.

 

Za artystycznym pseudonimem Maggie Piu kryje się Małgorzata Bieniek Strączek. Architekt, malarka, ilustratorka. A także dziennikarka, jej cykl artykułów „szminką i cieniem – czyli o artystach mniej znanych” był publikowany w 2012/13 roku w krakowskim Lounge magazyn). Przez 10 lat prowadziła autorską pracownię wnętrzarską Archiperfekta. Maggie Piu, wystawia swoje malarstwo w Polsce i za granicami. Ma w dorobku ponad 40 wystaw indywidualnych i udziałów w wydarzeniach artystycznych: Kraków, Warszawa, Londyn, Katowice, Lwów, Wrocław i inne. Historia jej malowania zaczęła się dużo wcześniej niż się urodziła. Wuj Kazimierz Smuczak wraz ze znanym prof. Janem Rosenem malował ornamenty i freski w kościołach, ozdabiając nimi między innymi katedrę ormiańską we Lwowie czy kaplica Herbów we Wiedniu.

 

Ceniony polski rysownik i znawca sztuki, nieżyjący już profesor Wiktor Zin, po jednej z obejrzanych wystaw napisał: „jestem zachwycony zaprezentowanymi na wystawie rysunkami Pani Małgorzaty Bieniek, olbrzymi talent, elegancja przedstawianych form, precyzja i świadomość celu, sądzę, że przed autorką ścieli się droga wielkiej sławy”.

 


 

Obrazy i grafiki będzie można nie tylko obejrzeć, ale i kupić.

 

Wieczór uświetni występ jednej z ciekawszych wokalistek młodego pokolenia, obdarzonej operowym głosem Anny Marii Adamiak. Będzie też loteria wizytówkowa, a prócz lampki wina na gości czekać będą tradycyjne słodkości rodem z Armenii sprowadzone przez A Nouche.

 

Wernisaż we wtorek 16 lutego, godzina 19.00

Gmach Krajowej Izby Gospodarczej, ul. Trębacka 4

 

Wystawa potrwa do 23 marca.

 

materialy na podstawie: Klub Integracji Europejskiej – www.kie.biz.pl