Defilada z okazji Święta Wojska Polskiego

Defilada z okazji Święta Wojska Polskiego

Defilada z okazji Święta Wojska Polskiego

15 sierpnia 2016 r. w Warszawie odbyły się centralne uroczystości państwowe z okazji Święta Wojska Polskiego. Obecny był zwierzchnik Sił Zbrojnych, prezydent Andrzej Duda. Prezydent przejechał odkrytym samochodem wzdłuż oddziałów rozstawionych w Alejach Ujazdowskich, przed Kancelarią Prezesa Rady Ministrów. Prezydentowi towarzyszył gen. Mieczysław Gocuł, szef Sztabu Generalnego.

Andrzej Duda mówił o szczycie Sojuszu Północnoatlantyckiego w Warszawie i o Światowych Dniach Młodzieży. Oba wydarzenia przygotowane i przeprowadzone przy współudziale Wojska Polskiego, okazały się ogromnym sukcesem wizerunkowym Polski: – Świat zobaczył, że Polska jest państwem pięknym, silnym, które potrafi nie tylko zorganizować wielkie międzynarodowe wydarzenie, ale także zapewnić bezpieczeństwo. Gdzie żadne bardziej czy mniej czarne scenariusze nie zrealizują się, właśnie dzięki roztropności polskich żołnierzy i innych służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo naszego kraju: policji, żandarmerii, straży pożarnej.

Po wystąpieniu prezydenta odbył się pokaz lotniczy i defilada. Alejami Ujazdowskimi przemaszerowały oddziały i poczty sztandarowe z Polski, Kanady, Stanów Zjednoczonych, Estonii, Litwy, Łotwy, Niemiec, Portugalii, Rumunii, Węgier i Ukrainy.

Robert Ostrowski


Silk Road Poland