Co czeka przewoźników na drogach Europy w 2022 roku? Konferencja on-line


Już jutro, 15 czerwca o godzinie 10.00 Polska Izba Biznesowa we Włoszech i Związek Pracodawców „Transport i Logistyka Polska” wraz z partnerami zapraszają na konferencję online.

Sektor transportowy PL na terenie IT FR – to trzeba wiedzieć

Konferencja poświęcona problemom, z jakim borykają się polscy przewoźnicy w Europie Zachodniej i sposobom ich zapobiegania lub rozwiązania. Możliwość spotkania z ekspertami: ranne wysłuchanie prelekcji i popołudniowy bezpośredni kontakt na czacie i spotkania B2B w systemie online.

Polska branża transportowa w ciągu ostatnich lat wiodącą w Europie. Transport pozwala urzeczywistnić 3 z 4 swobód rynku wewnętrznego Unii Europejskiej, jest kluczowy dla kształtowania wzrostu gospodarczego oraz rywalizacji na rynku globalnym. Koszt usług transportowych wpływa na wymianę towarową i konkurencyjność unijnej gospodarki.

Tutaj znajdziesz link do rejestracji na konferencję>>

W Polsce 6,6% PKB jest generowane przez transport, sektor zatrudnia bezpośrednio i pośrednio ok. 1 mln osób, obsługując 15% pracy przewozowej w Unii Europejskiej. Polskie firmy transportowe inwestują w nowoczesny bezpieczny i ekologiczny tabor – pojazdy wymieniane są średnio co 2-5 lat, stale zwiększając w nich udział tych o najwyższej klasie ekologiczności. Jednak polska branża transportu, spedycji i logistyki boryka się z wieloma problemami na drogach Europy.

– Polscy przewoźnicy spotykają się z bardzo trudnymi sytuacjami na terytorium Włoch czy Francji. Jako Polska Izba Biznesowa we Włoszech chcemy być swoistym barometrem i dlatego do współpracy zapraszamy największych ekspertów z sektora, którym dziękujemy za wspólne działania – powiedziała Ewa Trzcińska, prezes PIBW- CAPI, która będzie moderatorem konferencji

Co czeka przewoźników w 2022 roku?

Maciej Wroński, prezes Związek Pracodawców Transport i Logistyka Polska przedstawi nowe zasady wynagradzania kierowców, a Margareta Przybyła przekaże prosto z Brukseli informacje o nowym europejskim systemie notyfikacji delegowania kierowców. Firmy i kancelarie adwokackie z Włoch ( Joanna Siemieniak , Studio Legale Siemieniak i Agnieszka Janusz, Avvocati Associati Franzosi Dal Negro Setti) i Francji (Hanna Stypulkowska-Goutierre, Kancelaria HSG i Joanna Pastarzak- Jarosz, Gérante Groupe ESPRO), na co dzień zajmujące się rozwiązywaniem problemów polskich przewoźników podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem, uczulając na najważniejsze problemy i pokazując sposoby ich rozwiązania. Z kolej Bartłomiej Zgudziak, Ekspert OCRK ds. Analiz i Rozliczeń pokaże ciekawe przypadki kontroli płacy minimalnej w praktyce. O możliwościach wsparcia przewoźników poinformuje także Agnieszka Gorzkowska z Polskiej Izby Biznesowej we Włoszech, która chce być swoistym parasolem ochronnym dla wszystkich polskich przedsiębiorców zmagających się z problemami na rynku włoskim.

Więcej informacji o wydarzeniu i krótkie informacje o prelegentach>>

 


Silk Road Poland

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *