Chiny – gospodarka z ogromnym potencjałem

china06

Chiny to druga po USA gospodarka świata, która, mimo niewielkiego spowolnienia w 2015 roku, nadal może pochwalić się wysokim tempem rozwoju na poziomie ok. 7% PKB rocznie. I jest to wynik imponujący na tle wielu krajów europejskich, które o takich wskaźnikach mogą tylko pomarzyć.

Chiny bardzo dbają o swoją gospodarkę – tamtejszy rząd robi wszystko, aby utrzymać poziom wewnętrznych inwestycji na najwyższym możliwym poziomie. W praktyce oznacza to, że chiński przemysł nadal wyróżnia się ogromnym potencjałem, z którego Polska może korzystać poprzez korzystną dla obu stron wymianę handlową. Warto także dodać, że Chiny są drugim po Niemczech rynkiem, skąd sprowadzamy najwięcej towarów i usług, a dynamika importu z Chin wykazuje stałą, dwucyfrową tendencję wzrostową.

Przeciętny polski konsument ocenia produkty z Chin raczej stereotypowo jako towary niskiej jakości. Niestety cierpią na tym rzetelne i dbające o jakość chińskie firmy, które już od dawna produkują dla najlepszych światowych marek – od branży odzieżowej, przez meblarską i maszynową, po najbardziej zaawansowaną elektronikę. I właśnie z takimi firmami warto robić interesy. Co ważne, odległość dzieląca Chiny od Polski nie ma już tak wielkiego znaczenia, bo ofertę chińskiego rynku można zobaczyć np. na targach CHINA Homelife Show.

W dniach 7-9 czerwca w Warsaw Expo Nadarzyn obecnych będzie ponad 800 starannie wyselekcjonowanych chińskich wystawców, którzy zaprezentują ponad 60 000 produktów z międzynarodowymi certyfikatami jakości. Targi CHINA Homelife Show to niewątpliwie duża szansa dla małych i średnich polskich firm działających w branży odzieżowej, meblarskiej, elektronicznej, oświetleniowej, budowlanej, AGD, artykułów wyposażenia wnętrz i upominków. Udział w targach jest bezpłatny – wystarczy zarejestrować się na stronie www.chinahomelife.com.pl.

 


 

Warszawska Izba Gospodarcza zaprasza na targi China Homelife Show oraz Machinex China w dniach 07-09.06.16 r. w Warszawie.

Dla profesjonalistów zapewniamy nieodpłatnie jeden nocleg w dniach 07-09.06.br. Będzie nam miło zaprosić Państwa także na obiad.

Wystarczy akredytować się on line: http://homelifeshow.org/formularze/rejestracja

Na mail podany przy akredytacji prześlemy Państwu szczegółowe informacje związane z Państwa udziałem w tych targach.

Już dzisiaj zapowiadamy, że wjazd na teren targów samochodem jest również bezpłatny, otrzymają Państwo voucher na parking. Dla tych z Państwa, którzy przyjadą pociągiem, zapewniamy z Dworca Centralnego PKP bezpłatne połączenia autobusowe na teren targów i z powrotem.

Dodatkowych informacji udziela biuro organizacyjne targów
p. Oksana Shtunder, e-mail: biuro@wig.waw.pl, tel. +48 22 297 66 25
Warszawska Izba Gospodarcza
ul Trębacka 4/314, 00-074 Warszawa