Charytatywny Bal Karnawałowy 2020 Fundacji Leny Grochowskiej

Charytatywny Bal Karnawałowy 2020

Charytatywny Bal Karnawałowy 2020

Karnawał – to czas pełen dobrej zabawy, szaleństwa i radości. 25 stycznia 2020 roku w trakcie KARNAWAŁOWEGO BALU CHARYTATYWNEGO, organizowanego przez Fundację Leny Grochowskiej w Pałacu i Folwarku Łochów, można było nie tylko zaszaleć na parkiecie, ale i pomóc osobom niepełnosprawnym. Środki pozyskane podczas organizacji imprezy zostaną przeznaczone na budowę mieszkań chronionych dla osób niepełnosprawnych intelektualnie.

Od czasu pierwszego balu w 2015 roku Fundacja niesie pomoc repatriantom, gdyż właśnie działania na rzecz tej grupy były powodem powstania Fundacji Leny Grochowskiej w 2014 roku. Dzięki wsparciu darczyńców już 21 rodzin z terenów byłych republik radzieckich zamieszkało w Siedlcach, Łochowie, Piasecznie, Zgierzu oraz Górze Kalwarii.

Fundacja rozwija się i rozszerza zakres niesionej pomocy. Obecnie jej głównym działaniem jest wsparcie osób z niepełnosprawnością intelektualną, gdyż jest to duża grupa społeczna o szczególnych potrzebach. W swojej siedzibie w Siedlcach oraz obiektach Grupy Arche zatrudnia kilkanaście osób z niepełnosprawnością intelektualną, którym szczególnie trudno znaleźć miejsce pracy. Pracownicy, w pracowni ceramicznej i krawieckiej, wytwarzają piękne wyroby rękodzielnicze, które można nabyć na stronie www.KupujeszPomagasz.pl oraz w części Hoteli Grupy Arche.

Organizacja angażuje się także w działalność kulturalną. Od początku funkcjonowania organizuje plenery malarskie w Pałacu Łochów i innych obiektach należących do Grupy Arche, Międzynarodowy Konkursu Sztuki Nieprofesjonalnej „Szukamy Nikifora” oraz Targi Rękodzieła Artystycznego i Jarmark Tradycji Wielkanocnych w Siedlcach. Zajmuję się także cyklicznie organizacją kolonii dla młodzieży z Ukrainy i Polski.

Fundacja stale dofinansowywana jest przez Grupę Arche, która przekazuje 1% przychodu na działalność Fundacji.


BBA Transport System

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *