Centrum medyczne CMP: Holistyczne podejście do zdrowia

Centrum medyczne CMP

Centrum medyczne CMP

Centrum Medyczne CMP istnieje na polskim rynku od ponad dwóch dekad. Jednym z ważniejszych zadań, jakie sobie stawiamy, jest nieustanne przyglądanie się człowiekowi i zmianom zachodzącym w świecie, które bezpośrednio na niego wpływają. Dlaczego?

Bowiem dzięki temu jesteśmy w stanie dokładnie określić te potrzeby i precyzyjnie na nie odpowiedzieć. Ostatnie lata utwierdziły nas w przekonaniu, że jest to zadanie bardzo trudne. Ogromne tempo dzisiejszego życia, mnogość obowiązków, technologiczny rozwój, stres i wszechobecne przebodźcowanie, zaburzają często wewnętrzną harmonię człowieka.

A właśnie do tego – do życia w harmonii – namawiamy naszych pacjentów.

Według Centrum Medycznego CMP właściwa droga do pełnego i zdrowego życia, to spojrzenie na siebie z wielu różnych perspektyw: diagnozując i lecząc organy wewnętrzne i zewnętrzne, powinniśmy skupić się równolegle na psychice, emocjach, rozwoju, aktywności fizycznej i na tym, czym karmimy swoje ciało i ducha. To zadanie przyświeca Synergii dla zdrowia –kompleksowej opiece medycznej, którą oferujemy swoim klientom.

Centrum Medyczne CMP to 24 własne oddziały i ponad 750 placówek partnerskich, ponad 500 specjalistów, 1500 klientów instytucjonalnych i 800 000 pacjentów, którzy obdarzyli nas swoim zaufaniem. Nie są to „tylko liczby”, ale wynik mozolnej pracy, trwającej od ponad 20 lat. Wszystko po to, by móc zaproponować naszym klientom najlepszą, możliwą ofertę.

– Minęły już czasy, gdy opowiadając o benefitach pracowniczych wystarczy powiedzieć, że firma ma pakiet medyczny. Dziś pracownicy oczekują czegoś więcej. Chcą holistycznego podejścia gwarantującego im komfort dotyczący zdrowia – mówi dyrektor handlowy Grupy Kapitałowej Centrum Medycznego CMP, Łukasz Banasiewicz. Holistyczne podejście, o którym wspomina, to nie rodzaj chwilowej mody, a konieczność. Według Narodowego Testu Zdrowia Polaków z 2023 r. na psychiczne, emocjonalne lub fizyczne wyczerpanie pracą cierpi co najmniej kilka razy w miesiącu 30% Polaków. Z kolei raport MultiSport Index 2023 informuje, że stres w pracy odczuwa już 90% zatrudnionych, z czego 23% przyznaje, że stres towarzyszy im w pracy „codziennie lub prawie codziennie”. W sytuacji, gdy w ubiegłym roku lekarze wystawili ponad 1,4 miliona zwolnień lekarskich z powodu zaburzeń psychicznych lub zaburzeń zachowania – holistyczne podejście to optymalna droga do zapewnienia właściwej opieki swoim pracownikom. Synergia działania w obszarze zdrowia psycho-fizycznego, to odpowiedź CMP na pandemiczną potrzebę odbudowania dobrostanu Polaków. Narastająca fala zaburzeń w obszarze zdrowia psychicznego, to dla nas jasny sygnał dla konieczności działań prewencyjnych w tym obszarze.

W Synergii dla zdrowia, oprócz konsultacji lekarskich i badan diagnostycznych, w każdym pakiecie nasi klienci otrzymują nielimitowany dostęp do wsparcia psychologa oraz coacha.

To wszystko dzięki platformie Mindgram – 24 godziny na dobę, przez 7 dni w tygodniu, każdy może uzyskać doraźne i kryzysowe wsparcie, będące wstępem do psychoterapii lub innych form pomocy psychologicznej. Co ważne, każdy z użytkowników platformy może liczyć na pełną anonimowość. CMP nie zapomina też o profilaktyce zdrowych nawyków żywieniowych oraz aktywności fizycznej. W tym zakresie dzielnie wspiera nas JustbeFIT. W ramach pakietów pracowniczych, każdy pacjent może skorzystać przez miesiąc z bezpłatnej diety (dostosowanej do aktualnego trybu życia, celów, stanu zdrowia i preferencji żywieniowych) i skrojonego na miarę każdego użytkownika platformy planu treningowego. Jest to idealny wstęp  do obudzenia zdrowych nawyków.

Atrakcyjny pakiet benefitów pracowniczych, to pakiet nowoczesny – taki, który szanuje czas pacjenta i dostosowuje się do jego trybu życia. Dzięki współpracy z Med24, nasi podopieczni przez całą dobę mogą skorzystać z ekspresowej telepomocy medycznej – już w 15 minut od zgłoszenia takiej potrzeby. CMP stara się, by jego usługi były jak najbardziej elastyczne i dzięki temu maksymalnie dostosowane do każdego pacjenta.

Czy jest to możliwe? Oczywiście! Przede wszystkim dzięki temu, że oferta usług ma zasięg ogólnopolski. Dodatkowo, staramy się maksymalnie uprościć wszelkie procedury i formalności – stąd brak ankiet wprowadzających, brak limitu wieku dla pacjentów, brak karencji i oczywiście możliwość zawarcia umowy drogą elektroniczną. Wprowadziliśmy także tzw. refundację „na życzenie”. Jest dla nas jasne, że pacjenci są wierni swoim lekarzom i często po prostu to właśnie w gabinetach konkretnych specjalistów czują się bezpieczni i otoczeni najlepszą opieką. Dlatego też z przyjemnością refundujemy koszt świadczeń wykonanych przez pacjenta poza grupą CMP (jest to refundacja częściowa, której można dokonać na podstawie imiennego rachunku, bez potrzeby wcześniejszej autoryzacji przez Centrum Medyczne). Bezpieczeństwem otaczamy też bliskich naszych pacjentów – w ramach pakietów, rodzice oraz rodzeństwo pacjenta, bez względu na wiek, również są objęci nielimitowaną opieką medyczną, podobnie jak partnerzy, członkowie małżeństw czy dzieci. Wszystko po to, by właśnie człowiek stał na pierwszym miejscu – jego zdrowie i bezpieczeństwo jest dla nas priorytetową wartością.

Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że nasi klienci to ludzie o wysokich standardach, bez zgody na półśrodki. Jest to dla nas powód do dumy z tego, że razem z nami realizują ambitne zadania. Jesteśmy wymagający w stosunku do systemu opieki zdrowotnej. Chcemy, by obsługa pacjentów i jakość świadczonych usług dotrzymywały tempa współczesnemu życiu. Dlatego łączymy najważniejsze komponenty – filary dobrostanu – by tworzyć atrakcyjny dla pacjenta i konkurencyjny na rynku produkt. Nie są to po prostu „pracownicze pakiety”. Badania laboratoryjne i diagnostyczne, zabiegi ambulatoryjne, stomatologia, rehabilitacja, szczepienia, nocna pomoc medyczna, konsultacje specjalistyczne, prowadzenie ciąży i szkoła rodzenia, wsparcie mentalne, indywidulane plany treningowe i dietetyczne – to nie wszystko. Dzięki decyzji o współpracy z CMP, pracodawca zyskuje przede wszystkim kompleksową medycynę pracy, opartą na naszym profesjonalizmie i doświadczeniu. To niezwykle wygodne rozwiązanie w obszarze bezpieczeństwa pracy. Oprócz tego – nasze wsparcie w ramach programów profilaktycznych, dostosowanych do potrzeb wynikających ze specyfiki pracy danej firmy. Ułatwieniem technicznym jest także dostęp do Asystenta HR – intuicyjnego systemu do zarządzania dostępami do opieki medycznej pracowników.

W obszarze usprawnień i nowych rozwiązań dla naszych pacjentów – Centrum Medyczne CMP nigdy nie mówi ostatniego słowa. Jesteśmy firmą, która chce więcej w obszarze profesjonalizmu, jakości, troski, bezpieczeństwa i edukacji. Decydując się na wybór zdrowotnego wsparcia dla swoich pracowników, warto o tym pamiętać.

Więcej informacji: https://cmp.med.pl/zdrowiedlafirm/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *