Biznesowa oferta Gruzji

Uczestnicy Polsko-Gruzińskie Forum Biznesu
Uczestnicy Polsko-Gruzińskiego Forum Biznesu

Polsko-Gruzińskie Forum Biznesu 2019 odbyło się w czwartek 31 stycznia w Warszawie. To kolejne ze spotkań przedsiębiorców obu krajów, a pierwsze takie wydarzenie w bieżącym roku.

O randze warszawskiego spotkania świadczy obecność ambasadora Gruzji w Rzeczpospolitej Polskiej. Ilia Darchiashvili otwierając forum, podkreślił znaczenie wzajemnych kontaktów handlowych i tradycyjnie przyjacielskie relacje między Gruzją i Polską.

Ambasador Gruzji Ilia Darchashvili
Ambasador Gruzji Ilia Darchashvili

Jeśli biznes to dlaczego Gruzja? O warunkach, zaletach , realiach, zasadach działalności gospodarczej w Gruzji wypowiadali się panel iści forum. Wśród nich Joseph (Soso) Nibladze, dyrektor wykonawczy jednej z najsilniejszych wolnych stref ekonomicznych Hualing Kutaisi, Nutsa Abramishvili, dyrektor zarządzająca Schuchmann Group – jednej w firm z winiarskiego zagłębia w prowincji Kachetia. Cezary Zieniuk, dyrektor IBCCS (współorganizator forum) przedstawił główne zasady systemu prawnego oraz podatkowego regulującego życie gospodarcze w Gruzji.

Cezary Zieniuk, Dyrektor IBC Corporate Solutions
Cezary Zieniuk, dyrektor IBC Corporate Solutions

Rosnąca liczba turystów polskich oraz firm inwestujących w Gruzji świadczą o naszym zainteresowaniu tym krajem. Biznesowe konkrety wypełniły druga część spotkania. Eksperci prognozują wzrost obrotów handlowych w wielu branżach. Mają temu sprzyjać wzajemny szacunek i tradycyjnie dobre , przyjacielskie wręcz relacje między Gruzinami i Polakami. Uczestnicy forum mówili o nich w kuluarach forum.

Marek Traczyk, prezes WIG, w rozmowie z Nutshą Abramishvili, CEO Schuchmann Group
Marek Traczyk, prezes WIG, w rozmowie z Nutshą Abramishvili, CEO Schuchmann Group

(red)
foto: Mirosław Gleb

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *