Biznes odcina Rosję. Motoryzacja zawiesza dostawy, Mastercard i Visa wdrażają sankcje

Karta Revolut-Visa
Karta Revolut-Visa
Fot. Unsplash

Do sankcji nakładanych na Rosję po inwazji na Ukrainę dołączyły Mastercard i Visa. Biznesowe relacje z Rosją zawieszają również firmy motoryzacyjne.

Zarząd firmy Mastercard poinformował, że w ramach sankcji nakładanych na Rosję po inwazji na Ukrainę blokuje możliwość prowadzenia transakcji „licznym instytucjom”. Zadeklarował też współpracę w najbliższych dniach z regulatorami rynków finansowych z uwagi na wdrażanie restrykcji wobec rosyjskich podmiotów oraz zapowiedział przeznaczenie 2 mln dol. na pomoc humanitarną dla Kijowa

Do sankcji dołączyła również Visa. Zarząd firmy podał, że dopilnuje, by wprowadzone zostały ustalone sankcje na Rosję i jest gotów wdrożyć następne ograniczenia.

Motoryzacja odwraca się od Rosji

Koncerny motoryzacyjne General Motors, Volvo i Volkswagen poinformowały, że zawieszają dostawy samochodów do Rosji.

Ponadto, największy na świecie producent samochodów ciężarowych Daimler Truck zawiesił wszelką działalność biznesową w Rosji oraz zerwał współpracę z rosyjską firmą produkującą samochody ciężarowe i pojazdy opancerzone Kamaz.

Natomiast Grupa Mercedes-Benz, jak donosi niemiecki dziennik „Handelsblatt”, bada prawne możliwości zbycia należących do niej 15 proc. udziałów w Kamazie.

Ze współpracy z Gazpromem wycofały się wcześniej koncerny petrochemiczne Shell i BP.


Silk Road Poland

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *