Nowe atrakcje w Muzeum Zabawek i Zabaw

Muzeum Zabawek i Zabawy

Muzeum Zabawek i Zabawy

W Muzeum Zabawek i Zabawy w najbliższym czasie otwarta zostanie nowa wystawa „Tyci, tyci przedstawienie… jak na dużej scenie” oraz odbędzie się Noc Muzeów. 

Muzeum Zabawek i Zabawy

„Tyci, tyci przedstawienie… jak na dużej scenie” – otwarcie wystawy 14. maja

Muzeum Zabawek i Zabawy na najnowszej wystawie prezentuje ponad 200 lalek teatralnych, dodatkowo elementy scenografii. Ekspozycja ma zachęcać do zabawy w teatr, goście mogą zobaczyć zestawy dla przedszkoli do realizacji przedstawień oraz profesjonalne kukły i marionetki z Teatru Lalki i Aktora Kubuś.

„Tyci, tyci przedstawienie… jak na dużej scenie” jest muzealnym hołdem dla 65 lat działalności Teatru Lalki i Aktora „Kubuś”. Teatr – bawi- uczy- wzrusza, prezentowane eksponaty mogą być też również źródłem inspiracji zarówno dla dzieci, jak i rodziców, nauczycieli i edukatorów.

Goście wystawy odkryją różnice pomiędzy kukiełką, marionetką, pacynką i jawajką. Historii powstania teatrzyków domowych ma na celu podkreślenie ogromnego waloru tych zabawek.

Wernisaż wystawy odbędzie się w piątek 14. maja 2021 r. o godz. 17.00.

Otwarciu wystawy będzie towarzyszyła niespodzianka – olbrzymia lalka teatralna z TLiA Kubuś.

Wystawa „Tyci, tyci przedstawienie… jak na dużej scenie” będzie dostępna do 19. września tego roku.

Muzeum Zabawek i Zabawy

Europejska Noc Muzeów 15. maja

Nowa wystawa będzie najważniejszą atrakcją Europejskiej Nocy Muzeów, która odbędzie się 15. maja, W Muzeum Zabawek i Zabawy będzie można dodatkowo zwiedzać w tym dniu bezpłatnie od godz. 17.00 do 20.00.

Muzeum Zabawek i Zabawy

Kukiełkowy świat – domowy teatrzyk 16.maja

W niedzielę 16 maja o godz. 11.00 i 13.00 Muzeum Zabawek i Zabawy zaprasza do wspólnej zabawy w teatr. Podczas zajęć na ekspozycji muzealnicy opowiedzą o rodzajach lalek teatralnych i bohaterach teatralnych przedstawień. Uczestnicy wykonają kukiełki wraz z mini-teatrzykami i spróbują stworzyć małe przedstawienie. Muzeum zapewnia, że teatr uczy innego spojrzenia na otaczające przedmioty, które na scenie nabierają magicznych właściwości. Wstęp płatny 14 zł.

Wszystkie atrakcje odbywają się zgodnie z obowiązującymi ograniczeniami w reżimie sanitarnym.


BBA Transport System

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *