Arche poprawia przychody z usług hotelowych

Arche Fabryka Samolotów Mielno
Arche Fabryka Samolotów Mielno
Fot. Grupa Arche

Grupa Arche ogłosiła wstępne wyniki operacyjne za ubiegły rok, z przychodami z segmentu hoteli wynoszącymi 319,8 mln zł, co stanowi wzrost o 25 proc. w porównaniu z rokiem poprzednim. Zysk ze sprzedaży całej Grupy, łącznie z działalnością deweloperską, wzrósł do 85,4 mln zł, o 28 proc. więcej niż w 2022 roku.

Spółka nie podała szczegółów dotyczących zysku z segmentu hoteli, jednak w listopadzie prezes Władysław Grochowski informował, że po 10 miesiącach 2023 roku zysk operacyjny z działalności hotelowej wyniósł prawie 100 mln zł. Wyniki te kontynuują wzrosty z 2022 roku, kiedy przychody z hoteli wzrosły o 46 proc. w porównaniu z rokiem pandemii, 2021.

Całkowite przychody netto ze sprzedaży Grupy Arche wyniosły 710,1 mln zł, co oznacza wzrost o 29 proc. w porównaniu z rokiem poprzednim.

Grupa Arche, pierwotnie firma deweloperska, obecnie zarządza 19 hotelami i obiektami hotelowymi, w tym historycznymi budynkami. Spółka planuje zarządzać ponad 50 hotelami do 2030 roku, a w pierwszej połowie 2024 roku planuje otwarcie Klasztoru we Wrocławiu i Arche Nałęczów (dawne Sanatorium Milicyjne). Spółka komercjalizuje posiadane pokoje poprzez autorski System Arche, umożliwiając nabywcy korzystanie z zysków z wynajmu oraz innych obszarów hotelu.


Silk Road Poland

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *