Andrzej Duda wybrany Człowiekiem Wolności 2015

W hotelu Sheraton odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników plebiscytu „Człowiek Wolności”. Statuetkę z literą „W” oraz tytuł „Człowiek Wolności 2015”otrzymał urzędujący prezydent RP Andrzej Duda.

 

Plebiscyt jest od trzech lat organizowany przez tygodnik wSIECI. Kandydaci są zgłaszani przez czytelników na kuponach dostępnych w drukowanej wersji tygodnika. O przyznaniu nagrody decyduje Kapituła, złożona z redaktorów naczelnych tytułów prasowych, wydawanych przez Grupę Medialną Fratria.

 

W poprzednich latach nagrodę otrzymali:

 

  • Człowiek Wolności 2013 – prof. Krzysztof Szwagrzyk, historyk IPN,
  • Człowiek Wolności 2014 – prof. Jarosław Marek Rymkiewicz, poeta i pisarz.

 

 

Rafał Bochenek, rzecznik prasowy rządu odczytał list gratulacyjny od Beaty Szydło, Prezesa Rady Ministrów: – Tytuł „Człowieka Wolności” trafia dzisiaj w ręce wyjątkowej osoby, Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, pana Andrzeja Dudy. Gratulując tej nagrody, jednocześnie pragnę serdecznie podziękować Panu Prezydentowi za szczególnie odpowiedzialne traktowanie swojej misji, za pamięć, że prezydentura to swoiste zobowiązanie społeczne.

 

Laudację na cześć prezydenta Andrzeja Dudy wygłosił Piotr Zaremba, zastępca redaktora naczelnego tygodnika wSIECI.

 

Jacek Karnowski, redaktor naczelny tygodnika wSIECI wręczył z kolei laureatowi plebiscytu „Człowiek Wolności 2015” nagrodę – statuetkę z literą W.

 

Robert Ostrowski