Andrzej Duda odznaczył abp. Celestino Migliore

Andrzej Duda odznaczył abp. Celestino Migliore

Andrzej Duda odznaczył abp. Celestino Migliore

Kończący misję w Polsce nuncjusz apostolski abp Celestino Migliore został w poniedziałek odznaczony przez prezydenta Andrzeja Dudę Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Orderu Zasługi RP.

Order Zasługi RP jest nadawany cudzoziemcom i Polakom zamieszkałym za granicą, którzy swą działalnością wnieśli wybitny wkład we współpracę międzynarodową oraz współpracę łączącą Polskę z innymi państwami i narodami.

Abp Migliore jest nuncjuszem w Polsce od 2010 r, gdy zastąpił abp. Józefa Kowalczyka – pierwszego nuncjusza po odnowieniu przez RP stosunków dyplomatycznych ze Stolicą Apostolską. Pod koniec maja Watykan poinformował, że arcybiskup został mianowany nuncjuszem w Rosji.

Migliore jest jednym z najbardziej znanych watykańskich dyplomatów. 1 lipca skończy 64 lata. Bezpośrednio przed nominacją na nuncjusza w Polsce był przez osiem lat stałym obserwatorem Stolicy Apostolskiej przy ONZ w Nowym Jorku, a wcześniej także stałym obserwatorem przy Radzie Europy w Strasburgu. (PAP)

źródło: http://www.prezydent.pl/aktualnosci/ordery-i-odznaczenia/art,67,andrzej-duda-odznaczyl-nuncjusza-abp-celestino-migliore.html
foto: Krzysztof Sitkowski / KPRP