Analitycy: Podwyżka stóp dopiero pod koniec roku – 06.07.2011

Osoby spłacające kredyty w złotych na razie nie powinny się obawiać podwyżki rat – zdecydowana większość ekonomistów uważa, że Rada Polityki Pieniężnej nie zmieni dziś wysokości stóp procentowych.

Posiedzenie Rady rozpoczęło się wczoraj, a dziś po południu dowiemy się, jaka decyzja zapadnie w sprawie wysokości stóp. Analityk rynków finansowych Adam Ruciński uważa, że po czterech podwyżkach stóp w tym roku członkowie Rady będą się przyglądali sytuacji na rynku.

– Myślę, że okres wakacyjny będzie okresem obserwacji. Przede wszystkim tego, co dzieje się w polskiej gospodarce, czyli reakcji na dotychczasowe podwyżki stóp procentowych, oraz obserwacji tego, co dzieje się w Europie, przede wszystkim w Grecji – tłumaczy analityk.

Ekspert uważa, że kolejnej podwyżki stóp procentowych można się spodziewać dopiero pod koniec roku. – Jeżeli możemy oczekiwać jakiejś podwyżki stóp procentowych, to dopiero w czwartym kwartale i będzie zależało to od tego, jak będzie zachowywała się polska gospodarka – mówi Ruciński.

Obecnie podstawowa stopa procentowa Narodowego Banku Polskiego wynosi 4,5 procent.

źródło: www.money.pl


Silk Road Poland