Akcja „Koleją do kultury” przyciąga kolejne instytucje

Koleje Mazowieckie

Koleje Mazowieckie12 kolejnych instytucji dołączyło do akcji „Koleją do kultury” – na podstawie biletu Kolei Mazowieckich można będzie otrzymać zniżkę na wstęp także do m.in. teatrów oraz muzeów w Ciechanowie, Opinogórze i Radomiu.

Umowę w stołecznym gmachu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego podpisali  przedstawiciele 12 instytucji kultury, które od tego roku biorą udział w akcji „Koleją do kultury”. W wydarzeniu udział wziął marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik oraz członek zarządu Kolei Mazowieckich Dariusz Grajda.

„Akcja Koleją do kultury skierowana jest przede wszystkim do mieszkańców Mazowsza. Przy okazaniu biletu Kolei Mazowieckich w kasach naszych partnerów – niezależnie czy jest to bilet jednorazowy, dobowy czy miesięczny – otrzymujemy różnego rodzaju zniżki” – powiedział Grajda.

Jak dodał, niektóre ze zniżek to 50 proc. na wejście lub bilet normalny w cenie ulgowego.” Łącznie jest 25 takich instytucji. To nie tylko instytucje samorządu województwa, ale również instytucje m.st. Warszawy, jak i instytucje powiatowe” – dodał.

Regulamin akcji nie zmienił się od początku jej trwania. Za zakup biletu Kolei Mazowieckich – zarówno w kasie biletowej, jak i u kierownika pociągu – przysługuje zniżka na wstęp do instytucji kultury. Rodzaj zniżki zależy od instytucji partnerskiej. Bilet kolejowy może być kartonikowy, ale również zakodowany na Karcie Mazowieckiej lub zakupiony za pomocą systemu SkyCash. W dwóch ostatnich przypadkach należy zatrzymać potwierdzenie jego zakupu.

Każdy rodzaj biletu może być podstawą do skorzystania z oferowanych zniżek – jednorazowy, okresowy, czy też zakupiony w ofercie specjalnej. Na skorzystanie ze zniżkowego biletu wstępu do instytucji kultury pasażerowie mają czas do 30 dni po upływie ważności biletu na pociąg. Akcja dotyczy także biletów na pociągi „Dragon” i „Słoneczny”. Nie biorą w niej udziału bilety ZTM i WKD zakupione w ramach oferty „Wspólny bilet ZTM-KM-WKD”.

czytaj więcej: portalsamorzadowy.pl
foto: www.mazowieckie.com.pl


Silk Road Poland