Akademia Przedsiębiorcy w kolejnych miastach na Mazowszu

W najbliższych dniach odbędą się bezpłatne szkolenia w ramach Akademii Przedsiębiorcy w Warszawie i okolicach. Warsztaty poprowadzą generał Roman Polko i major US Army, Rocco A. Spencer. Wojskowi pokażą jak odnosić sukcesy na biznesowym polu walki, dzięki metodom wykorzystywanym w siłach zbrojnych.

Akademia Przedsiębiorcy to ogólnopolski projekt, którego celem jest inspirowanie firm nowymi pomysłami, technikami zarządzania czy budowania przewagi nad konkurencją. Tegoroczna edycja odbywająca się pod hasłem: Strategia zwycięstwa na biznesowym polu walki – to przełożenie metod wojskowych na praktyczne wskazówki dla przedsiębiorców.

-Polski biznes staje przed coraz większymi wyzwaniami. Aby im sprostać, współczesny lider powinien m.in. przewidywać ruchy przeciwników. Dlatego tegoroczne warsztaty będą skoncentrowane na strategicznym myśleniu i wdrażaniu narzędzi, które sprawdziły się w siłach zbrojnych – mówi Filip Jaskuła, dyrektor Obszaru Małych Firm Banku Zachodniego WBK.

 

Major Rocco A. Spencer, jest emerytowanym oficerem armii amerykańskiej. Po odejściu ze służby został doradcą firm amerykańskich, między innymi giganta telefonicznego AT&T. 6 maja w Zielonce, 7 maja w Konstancinie, a także 13 maja w Modlinie, 15 maja w Ostrołęce, 20 maja w Radomiu i 22 maja w Siedlcach poprowadzi warsztaty pt.: Nie ma drugiego miejsca. Są tylko zwycięzcy i przegrani.

Spencer pokaże, że w wojsku dowódca to najczęściej lider zespołu, który jest jego częścią, ale potrafi wziąć na siebie odpowiedzialność za decyzje. Zachowanie równowagi między odpowiedzialnością za człowieka, a koniecznością wykonania zadania, to jedno z wyzwań, które na równi dotyczy sił zbrojnych, jak i biznesu. Warsztaty będą tłumaczone na język polski

-Nikt nam nie płaci za porażki. Liczą się tylko sukcesy. Aby je osiągać potrzebny jest lider, który będzie potrafił pokierować zespołem – mówi Rocco A. Spencer. -Lider przypomina dyrygenta, który dba o to, by nawet trzecie skrzypce w jego orkiestrze grały dokładnie to, czego oczekuje. Właśnie takie podejście powinno cechować dobrego żołnierza i dobrego biznesmena – dodaje.

8 maja warsztaty w Warszawie poprowadzi Generał Roman Polko, dwukrotny dowódca elitarnej jednostki GROM oraz najmłodszy dwugwiazdkowy generał w Wojsku Polskim. W warsztatach Jak rozgromić konkurencję pokaże, że biznes i armia mają wiele wspólnego. Dowiedzie, że armia to wbrew pozorom nie jest miejsce, w którym najważniejsza jest kondycja i siła fizyczna, a żołnierz to nie człowiek, któremu brak samodzielności i inicjatywy.

Roman Polko pokaże, że dzisiejsze wojsko przypomina organizację, w której podstawą jest komunikacja, współpraca i wspólny cel. Każdy realizuje w niej istotną część wspólnego planu. Umiejętność pracy w zespole i dla zespołu jest kluczowym elementem, który często decyduje o powodzeniu misji. Stąd tak wiele elementów z zarządzania na polu walki można wykorzystać
w biznesie, by uzyskać przewagę nad konkurencją.

-Częstym pytaniem, z którym się spotykam podczas spotkań ze światem biznesu, jest to, jak zbudować zgrany zespół, który sprawdzi się w sytuacjach kryzysowych – mówi generał Roman Polko. -Przedsiębiorcy pytają też mnie jak sprawić by zespół utożsamiał się z firmą, a wyzwań nie traktował jak zagrożenia, ale jak szansę. To proces, który wymaga wiele wysiłku i czasu, ale rezultaty są warte tego trudu -dodaje.

Zawód żołnierza to profesja, z którą nierozerwalnie związana jest presja, konieczność kalkulacji ryzyka, myślenia strategicznego i planowania. Przedsiębiorcy zaczynają dostrzegać, że to co sprawdziło się w ekstremalnych warunkach i może zostać wykorzystane również w biznesie. Stąd pomysł zaproszenia byłych wojskowych do ogólnopolskich warsztatów w ramach Akademii Przedsiębiorcy. Łącznie odbędzie się 50 spotkań w całej Polsce.

Organizatorem Akademii Przedsiębiorcy jest Bank Zachodni WBK i Polfund Fundusz Poręczeń Kredytowych. Warsztaty w Zielonce honorowym patronatem objął: Starosta Wołomiński, warsztaty w Konstancinie-Jeziornej: Starosta Piaseczyński. Patronami wydarzenia są: Warszawska Izba Gospodarcza, Klub Integracji Europejskiej oraz Towarzystwo Biznesowe. Wsparcie medialne zapewniają: TVP Warszawa, Polska The Times, lokalna prasa: Życie Powiatu Na Mazowszu, Kurier Południowy, Gazeta Nowodworska lokalne radio: Radio FaMa, magazyn Przedsiębiorcy@eu, oraz portale Konstancin24.eu, MojeMiastoWarszawa.pl i Nowodworski.pl.

 

Zielonka
Data: 6 maja 2014 r., godzina 10:00
Miejsce: Hotel „U Pietrzaków”, ul. Lipowa 20

Konstancin – Jeziorna
Data: 7 maja 2014 r., godzina 10:00
Miejsce: Hotel Konstancja, ul. Źródlana 8

Warszawa
Data: 8 maja 2014 r., godzina 10:00
Miejsce: Hilton Warsaw Hotel and Convention Centre, ul. Grzybowska 63,

 

Modlin
Data: 13 maja 2014 r., godzina 10:00
Miejsce: Royal Hotel, ul. Szpitalna 93

Szczegóły pod adresem: www.akademia-przedsiebiorcy.pl

 


Silk Road Poland