AGRO Merchants Group przejmuje Poland Services Transport – Logistka

AGRO Merchants Group

AGRO Merchants GroupNowa inwestycja na polskim rynku. Kluczowy punkt dla przepływów handlowych w imporcie/eksporcie.

AGRO Merchants Group, światowy lider w dziedzinie chłodni składowej i logistyki, ogłosił dzisiaj nabycie Polish Service Transport – Logistyka („PTSL”). Przejęcie to stanowi dla AGRO znaczące wejście na nowy rynek i poszerza zasięg geograficzny oraz ofertę usług w całej Europie. Zespół zarządzający PTSL, prowadzony przez liderów tej branży Sławomira i Krzysztofa Samonków oraz Bart Mol, będzie nadal prowadził bieżącą działalność i planowane inicjatywy dalszej ekspansji.

Firma PSTL, założona w 2007 roku jako dostawca usług transportowych, szybko rozszerzyła działalność do usług spedycyjnych i odpraw celnych, a w 2015 roku zbudowała najnowocześniejszą chłodnię składową o kubaturze 58 000 metrów sześciennych, która znajduje się mniej niż kilometr od terminala DCT Gdańsk. Port w Gdańsku jest obecnie najszybciej rozwijającym się morskim terminalem głębokowodnym w Europie, a także głównym centrum logistycznym, które służy jako kluczowy punkt w handlu pomiędzy największymi portami w Europie, Bliskim Wschodzie i Afryce. Gdańsk ma doskonałe połączenie drogowe z Europą Środkową i Wschodnią, a niedawna ekspansja podwoiła zdolności przeładunkowe kontenerów w gdańskim porcie.

PSTL cieszy się międzynarodowym uznaniem ich wysokiej jakości usług i specjalistycznej wiedzy w zakresie obsługi produktów białkowych przeznaczonych do eksportu. Firma specjalizuje się w magazynowaniu, usługach rozszerzonych i logistyce mrożonych mięs, drobiu, owoców morza i innych towarów, takich jak mrożone owoce, warzywa i produkty mleczarskie. PSTL zarządza przepływem produktów swoich klientów za pośrednictwem łańcucha dostaw. Obejmuje to transport z wykorzystaniem posiadanych zasobów floty lub strategicznych podwykonawców, spedycji, odprawy celnej wraz z pełną dokumentacją wywozową i ubezpieczeniem cargo.

„To przejęcie przekłada się na determinację AGRO do zwiększenia zaangażowania w najważniejsze rynki importu / eksportu” – powiedział Jan Harthoorn, wiceprezes AGRO ds. Rozwoju Strategicznego w Europie. „PSTL doskonale do nas pasuje pod względem kultury, zorientowania na klienta i usług rozszerzonych, a także dodanie najwyższej klasy zespołu zarządzającego. Polska i Europa Wschodnia są dla AGRO bardzo ważne w tym obszarze geograficznymi, a to przejęcie umożliwia nam znaczne zwiększenie obecności i usług na tym kluczowym rynku „.

Sławomir Samonek, dyrektor zarządzający PSTL, powiedział: „Wierzymy w ogromny potencjał polskiego rynku. Nasza firma jest młoda i połączenie dotychczasowych doświadczeń z zespołem AGRO jest dla nas doskonałym krokiem, aby dalej rosnąć z naszymi klientami i oferować kompleksowe rozwiązania. Widzimy ogromny rozwój portu w Gdańsku i oczekujemy na rozszerzenie działalności na poziomie lokalnym, krajowym i międzynarodowym w ramach sieci AGRO Merchants „.

Przejęcie PTSL przez AGRO wpisuje się w szerszą strategię inwestycyjną skupiającą się na kluczowych europejskich ośrodków handlowych. W styczniu 2017 roku firma obchodziła otwarcie nowego obiektu o pojemności 18 000 palet w Rotterdamie-Maasvlakte. Następnie w lutym przejęcie Frissul i Frigomato, które wspólnie są wiodącymi operatorami chłodni składowych w Portugalii i kluczową częścią iberyjskiego łańcucha dostaw żywności.

źródło: Centrum Prasowe PAP


BBA Transport System