Agencja Artystyczna „Laura”

Agencja Artystyczna "Laura"

Agencja Artystyczna "Laura"

Agencja Artystyczna „Laura” proponuje zorganizowanie w pełnym zakresie każdej imprezy, np. firmowej. Zaproponujemy stosowne miejsce, catering, występ artystyczny, prowadzenie, scenariusz, nagłośnienie, obsługę techniczną. Dla członków WIG – wstępne doradztwo organizacyjne całkowicie bezpłatne. Jeżeli więc planujecie Państwo jakąkolwiek aktywność w tym zakresie – zachęcamy do bezpośredniego kontaktu oraz zapraszamy na: www. agencjalaura.pl oraz odwiedzenie konta na Instagramie: lauralacz_official.

Oferta Agencji dotyczy wszelkich eventów firmowych i prywatnych, zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci, np. przy okazji organizowanych imprez dla dzieci pracowników z okazji Dnia Dziecka czy mikołajkowych z paczkami od Mikołaja.

W związku z Państwa firmową działalnością, pozwalam sobie wysłać również nasze ogólne informacje, które mam o programach artystycznych aktorki Laury Łącz. Mogą być wykorzystane przy okazji eventów, np. z okazji jubileuszu firmy, spotkań świątecznych, noworocznych, itp. Wszystkie trwają ok. 1 godz. Mogą być oczywiście skracane lub mogą być nieco dłuższe, ale raczej nie dłużej niż 1 godz. 15 min.

Po programie Pani Laura może podpisywać książki własnego autorstwa dla dzieci i dorosłych z imienną dedykacją.

W przypadku wstępnego zainteresowania ustalimy oczywiście więcej szczegółów.

Potrzebne jest nagłośnienie z obsługą.

Dojazd we własnym zakresie.

W 2020 roku polecamy następujące programy w wykonaniu Laury Łącz:

  • „Między mną a tobą” – uniwersalny monodram poetycko – muzyczny z piosenkami odtwarzanymi z półplaybacku. Czas trwania programu można dostosować do zamówienia, ale optymalna forma trwa ok. 1 godzinę. Tytuł zaczerpnięty jest z twórczości Bolesława Leśmiana, a w programie recytowane będą wiersze tego poety, jak również innych, głównie Juliana Tuwima i K.I. Gałczyńskiego. Monodram ma formę montażu poezji z muzyką, będą więc wykonane piosenki o tematyce dopasowanej do treści poetyckiej.

Ze względu na bardzo bogaty repertuar artystki, możliwe jest każdorazowo dostosowanie repertuaru do targetu odbiorców.

  • „Piękne dziewczyny” – specjalny program z okazji Dnia Kobiet – poezja o tematyce kobiecej, dotycząca uczuć i przeżyć pań w każdym wieku
  • „List do mamy” – program z okazji Dnia Matki
  • „Co my wiemy o artystach” – recital piosenek aktorskich i literackich z własnego repertuaru
  • „Przed zapaleniem choinki” – program z okazji Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku. Tytuł zaczerpnięty jest z poematu Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego i wszystkie recytowane utwory są autorstwa tego poety, wybrane i ułożone w specjalny scenariusz. Program zawiera więc wzruszające wiersze świąteczne o tematyce rodzinnej i wspomnienia Świąt spędzanych w rodzinnym domu oraz kolędy i stosowne piosenki świąteczne. Czas trwania do ustalenia, na życzenie zamawiającego – od ok. 0,5 do zwykle ok. 1 godziny.

W każdym przypadku konieczna jest aparatura nagłośnieniowa z jednym mikrofonem i odtwarzaczem do pendriva lub płyt.

W 2020 roku, z okazji przypadającej 18-go maja setnej rocznicy urodzin Papieża Jana Pawła II, aktorka Laura Łącz przygotowała też na tę okazję program artystyczny. Jest to montaż poetycko-muzyczny, zawierający wybrane wiersze, pieśni, fragmenty testamentu, będące opowieścią o życiu i twórczości Karola Wojtyły, od chwili narodzenia i pracy duszpasterskiej, po czas choroby i śmierci.

Recital, według autorskiego scenariusza, nosi tytuł „Pamiętnik Człowieka”.

Aktorka Laura Łącz od wielu lat specjalizuje się również w prowadzeniu wszelkich imprez – zarówno części oficjalnych jak i artystycznych. Ze względu na bogaty repertuar poetycki i wokalny artystki, możliwe jest dodatkowe urozmaicenie autorskiej konferansjerki recytacją wierszy lub wykonaniem piosenek, dostosowanych do tematu danego eventu. Możliwą formułą jest też wykonanie recitalu po poprowadzeniu części oficjalnej imprezy, jako występu artystycznego.

Prowadzenie imprezy może odbyć się samodzielnie lub na życzenie zamawiającego, wraz z partnerem.

Wielkie doświadczenie organizacyjne Laury Łącz, w ramach Agencji Artystycznej „Laura”, jako producenta, reżysera i gospodyni programów, może okazać się też pomocne w stworzeniu optymalnego scenariusza i agendy danego przedsięwzięcia.

 

 

Laura Łącz – aktorka, reżyser i pisarka. Ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Warszawie oraz jako drugi fakultet wydział filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Od czasu ukończenia Akademii Teatralnej była aktorką Teatru Polskiego w Warszawie. Zagrała w tym teatrze wiele głównych ról kobiecych w reżyserii wybitnych reżyserów.

Zagrała kilkadziesiąt ról w filmach fabularnych i serialach. Od blisko 20 lat odtwarza postać Gabrieli w serialu Klan.

Wykłada naukę o wierszu w Wyższej Szkole Managerskiej, ul. Kawęczyńska 36, na wydziale aktorskim.

Od lat prowadzi Teatr „KARTA”, w ramach którego reżyseruje sztuki teatralne największych autorów światowych, dokonując własnych adaptacji. Jako stypendystka Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Fundacji Bankowej im. Leopolda Kronenberga prowadzi dla dzieci warsztaty poetyckie i teatralne, specjalizując się przy tym w dokonywaniu adaptacji utworów literackich i pisaniu na ich podstawie własnych scenariuszy.

W dorobku literackim dla dzieci bardzo ważny i powszechnie znany jest autorski cykl teatralny pod wspólną nazwą „Pokochaj Teatr”. W ramach tego cyklu powstało 17 ponad godzinnych autorskich spektakli z piosenkami oraz Pastorałki z Mikołajem. Tekst sztuk teatralnych oraz piosenek wyłącznie autorstwa Laury Łącz. Spektakle te powstawały samoistnie, według pomysłów autorki, jak również na specjalne zamówienie firm i instytucji, np. „Rośnij Zdrowo” wystawione na zamówienie firmy DANONE POLSKA /dotyczyło oczywiście produktów żywnościowych dla dzieci/. Spektakle z cyklu „Pokochaj Teatr” rozprowadza od ok. 25 lat Agencja Artystyczna „Fantazja” i Laura Łącz zagrała przez te lata tysiące spektakli w przedszkolach, szkołach, Domach Kultury czy bibliotekach całej Polski.

Za swą twórczość aktorską, pisarską i charytatywną otrzymała wiele nagród, m.in.: nagroda im. Zbyszka Cybulskiego /bardzo prestiżowa/ i dla „aktorki najlepiej uosabiającej cechy współczesnej Polki” Magazynu Filmowego TVP Grażyny Szcześniak i Ewy Banaszkiewicz /ogromną przewagą głosów widzów/, wiele dyplomów, podziękowań i statuetek „za pracę społeczną i charytatywną”, głównie dla dzieci. Często pracuje charytatywnie – aktywnie współpracuję od dawna z akcjami „Cała Polska czyta dzieciom”, Fundacją „Akogo?” Ewy Błaszczyk, Fundacją „Z Miłości Serc”, Fundacją „Bardziej Kochani” dla dzieci z zespołem Downa czy znaną Fundacją „Krewniacy”.

Ważną nagrodą jest też nominacja do tytułu „Mistrz Mowy Polskiej”.

Od lat prowadzi też Agencję Artystyczną i własne Wydawnictwo „Laura”. Pisze bajki, opowiadania, słuchowiska radiowe, sztuki teatralne, wiersze i teksty piosenek dla najmłodszych. Ostatnio ukazała się 3-tomowa powieść dla dzieci i młodzieży pt.: „Klara, królewna baletnica”, która rozeszła się w bardzo dużym nakładzie, tak że nie jest już dostępny ani jeden egzemplarz, nawet w sprzedaży internetowej. Pozycja ta natychmiast zniknęła z półek księgarskich. Tytuły kolejnych tomów: „Spełnione Marzenia”, „Sekret Czarnego Łabędzia”, „Tajemnica Starej Wieży”.

Jest autorką wierszy, bajek i opowiadań ukazujących się w czasopismach dziecięcych. Współpracowała m.in. z „Misiem”, „Świerszczykiem”, „Domowym Przedszkolem”, „Ciuchcią”, „Pentliczkiem”, itp.

Stale pisze utwory do podręczników szkolnych dla klas 1-3 różnych wydawnictw, np. „Grupa Edukacyjna SA”, „Wydawnictwo JUKA-91″, „Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne Sp. Z o.o.”, „Wydawnictwo Szkolne PWN Sp. z o.o.”, „Zespół Edukacji Wczesno przedszkolnej” i innych. Ostatnio były to przykładowo wielonakładowe pozycje: „Razem w szkole. Edukacja wczesnoszkolna w klasie 2. Podręcznik, część 2″, „Kto mi odpowie? Elementarz kl. 1 cz. 2″, „Skarby. Moja czytanka, kl.2″, „Trampolina do szkoły. Przewodnik metodyczny cz.2″, „Nasze Razem w szkole. Edukacja wczesnoszkolna w klasie 1. Poradnik nauczyciela 3″, „Kalendarz przedszkolaka. Przewodnik metodyczny.”, „Edukacja wczesnoszkolna w klasie 1. Podręcznik z ćwiczeniami. Część 7″, itp.

Jest aktorką i autorką często śpiewającą, zarówno dla dorosłych jak i dzieci. Nagrała godzinny recital, specjalnie napisanych piosenek, dla 1 programu TVP pt. „Moja maleńka muzyko…”.

Przez wiele lat prowadziłam wspólnie z Wojciechem Marczykiem autorskie audycje „Lata z radiem”, według własnych scenariuszy. Chętnie pracuje bowiem w radio i dubbingu, czytając i recytując wiersze dla dzieci. W związku z tym, ważne w dorobku pisarskim autorki są słuchowiska radiowe, pisane dla 1 programu Polskiego Radia – cyklu „Radio Dzieciom”. Słuchowisk tych wysłuchały miliony dzieci. Były to na przykład, wielokrotnie powtarzane „Nocne Duszki”, „Piwnica z Niespodzianką” czy „Szopka Mazowiecka”.

Bajki, wiersze i nowe opracowania legend polskich ukazywały się przez lata w bardzo wielu antologiach, typu „Błękitne Dobranocki”, „Wędrówka przez Słówka”, „Bajki do poduszki, polscy autorzy”. W zakresie antologii współpracuje z wieloma wydawnictwami – po kilka pozycji wydały Wydawnictwa Philip Wilson, Papilon, Przedsiębiorstwo Wydawnicze Rzeczpospolita SA i wiele innych. Były to ogromne, wielokrotnie wznawiane, nakłady.

Własne tomy bajek i wierszy to na przykład: „Bajki, których jeszcze nie znacie”, „Nocne Duszki i inne bajki”, „Bajki i wiersze na cztery pory roku”, „Spełnione marzenia”. „Sekret czarnego łabędzia”, „Tajemnica starej wieży”. Wydane zostały w nakładach średnio po ok. 20 000 egzemplarzy każda. Cykl „Klara, królewna baletnica” wydało Wydawnictwo Publicat. Książki te dostępne były w księgarniach całej Polski, MPiK-ach i sprzedaży internetowej. Obecnie nakłady są całkowicie wyczerpane.

Jako aktorka posiada szczególnie bogaty repertuar poetycki dla dzieci i dorosłych i wykonuje wiele monodramów poetycko-muzycznych, według własnych scenariuszy, np. „Między mną a tobą”, „Ziarna pamięci”, „Przed zapaleniem choinki”, „Piękne Dziewczyny” i wiele innych. Występuję z nimi w Warszawie i w całej Polsce.

Laura Łącz od kilkudziesięciu lat jest członkiem ZAiKS i ZASP.

 

Agencja Artystyczna „Laura”

ul. Genewska 33
03-940 Warszawa

tel. +48 22 617 42 00
fax +48 22 616 04 68
kom. +48 601 36 62 90
e-mail: agencja@agencjalaura.pl
www.agencjalaura.pl