Abp Pierbattista Pizzaballa OFM – życzenia świąteczne

Ks. abp Pierbattista Pizzaballa OFM
Biznes Bez Granic

Z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych przesyłamy Wam życzenia od przyjaciół z całego świata. Tym razem specjalnie dla Was Pierbattista Pizzaballa OFM, biskup diecezjalny, łaciński patriarcha Jerozolimy.

 

Pragnę pozdrowić wszystkich przyjaciół w Polsce, stąd, z Jerozolimy, z Patriarchatu Łacińskiego, z Kościoła w Ziemi Świętej. Najlepsze życzenia dobrych Świąt Wielkiej Nocy, Paschy zmartwychwstania, Świąt radości, życia i miłości.

Ewangelia Wielkiej Nocy, której słuchamy podczas tych świąt, jest przepełniona zwrotami „widzieć, zobaczyć”. Maria widzi odchylony kamień grobowy, Piotr widzi, płótna które już nie owijają nikogo, Jan widzi pusty grób. Na końcu mówią wspólnym głosem: Widzieliśmy Pana!

Wierzę, że to jest przesłanie, o którym chcę powiedzieć dzisiaj. Podczas tej Paschy, dziwnej z powodu wielu problemów, które obecne są na całym świecie.

Pascha to możliwość nowego spojrzenia oczami odkupionymi, zbawionymi, pełnymi radości, światła, światła zmartwychwstałego.

W ostatnim czasie widzieliśmy wiele znaków śmierci wokół nas, liczyliśmy zmarłych.

Czasami jest z nami tak jak z Marią z Magdali, która idzie do grobu, by opłakiwać to, co już minęło i już nie wróci, co już się skończyło.

W rzeczywistości Pascha to nowy początek, pusty grób to ogłoszenie nowego życia, nowego początku.

Wydaje się, że mówimy o czymś niemożliwym. Pascha, to właśnie „uwierzyć w niemożliwe”.

To nie znaczy śnić lecz wierzyć, wierzyć w Boga, wierzyć w Boga, który daje nam to, co po ludzku wydaje się być niemożliwe, tak jak zmartwychwstanie.

Nasz świat jest zmęczony ciągłym poszukiwaniem i niemożnością znalezienia tego, czego szuka.

W tym czasie, w tym świecie, w tej naszej rzeczywistości, w tym naszym Kościele chcę powiedzieć, że musimy zostać apostołami rzeczy niemożliwych.

To znaczy, że musimy stać się osobami odkupionymi, które mimo wszystko będą głosić piękno życia, które należy do nas, a my chcemy być tego świadkami.

To oznacza, że musimy budować sprawiedliwość, braterstwo, pokój, gościnność wszędzie tam, gdzie tego brakuje. Musimy zostać uczniami tych wartości, musimy zostać świadkami.

Zmartwychwstania nie można zobaczyć inaczej, niż przez świadectwo.

Dlatego życzę Wam, abyście wszyscy stali się świadkami życia, pokoju, braterstwa, gościnności i przebaczenia. Doświadczajmy tego przez Paschę.

Dobrych świąt Paschy dla Was wszystkich.


BBA Transport System

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *