4 października 2017 w Pałacu Prezydenckim odbył się finał „Startupów w Pałacu” z udziałem Andrzeja Dudy

Finał „Startupów w Pałacu” z udziałem Andrzeja Dudy, foto: Krzysztof Sitkowski / KPRP

Finał „Startupów w Pałacu” z udziałem Andrzeja Dudy, foto: Krzysztof Sitkowski / KPRP

W środę 4 października 2017 w Pałacu Prezydenckim odbył się finał III edycji „Startupów w Pałacu” z udziałem Prezydenta RP Andrzeja Dudy. Tym razem wydarzenie poświęcone zostało globalnym aspiracjom polskich startupów.

Celem III edycji „Startupów w Pałacu” była promocja Polski jako gospodarki innowacyjnej i otwartej na współpracę międzynarodową poprzez zaprezentowanie przykładów polskiej myśli technologicznej oraz przedstawienie warunków inwestowania w Polsce. W ten sposób Kancelaria Prezydenta wspiera polskie startupy w ekspansji globalnej i nawiązywaniu relacji z inwestorami oraz potencjalnymi klientami.

Do udziału w wydarzeniu zostały zaproszone starannie wybrane polskie startupy, mające przełomowe technologie i pomysły oraz realną szansę na zaistnienie na rynku globalnym. Proces rekrutacji startupów przebiegał we współpracy z Fundacją Startup Poland, Polskim Funduszem Rozwoju i przedstawicielami czołowych polskich wydarzeń startupowych.

Podczas spotkania – przed Prezydentem RP, polskimi funduszami vc, innowacyjnymi firmami działającymi w Polsce oraz gośćmi zagranicznymi – miało okazję zaprezentować się 10 polskich startupów z sektorów takich jak energetyka, sztuczna inteligencja, zaawansowane rozwiązania materiałowe, telemedycyna, elektromobilność, nowoczesna edukacja, blockchain i FinTech.

źródło: BBN / Centrum Prasowe PAP
foto: Krzysztof Sitkowski / KPRP


BBA Transport System