25 lat warszawskiego Pikniku Olimpijskiego

Piknik Olimpijski
Piknik Olimpijski
Fot. Bartosz Karwacki

25 maja w warszawskim parku Kępa Potocka odbyła się 25. edycja Pikniku Olimpijskiego, którą otworzył prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego Radosław Piesiewicz.

Wśród zaproszonych gości znależli się m.in. ambasador Francji w Polsce, Pan Etienne’a de Poncins, wiceprezydent Warszawy Renata Kaznowska oraz 130 polskich olimpijczyków.

Historia tego wydarzenia sięga 1999 r., kiedy to na warszawskiej Agrykoli odbył się po raz pierwszy Piknik Olimpijski. W roku 2006 imprezę z uwagi na zmianę siedziby PKOL przeniesiono na Kępę Potocką.

Motywem tego wydarzenia były zbliżające się XXXIII Igrzyska Olimpijskie Paryż 2024, do odwiedzin, których zachęcało stoisko Ambasady Francji.

Piknik Olimpijski
Fot. Bartosz Karwacki

Wydarzenie to od samego początku zachęca do sportu zarówno dzieci, młodzież jak i dorosłych. To prawdziwa gratka dla fanów sportu. Na Piknik specjalnie przyjechali polscy olimpijczycy i najlepsi sportowcy różnych dyscyplin pracujący zagranicą, aby spotkać swoich przyjaciół ze sportowych aren i najwierniejszych kibiców, liczących na ich autograf czy zdjęcie.

W tym roku do Warszawy przyjechał mistrz olimpijski w skoku o tyczce – Władysław Kozakiewicz.

Podczas imprezy można było wziąć udział w wielu treningach i spróbować swoich sił w ponad 50 dyscyplinach sportowych pod okiem profesjonalnych trenerów, a w ich rolę wcielali się również mistrzowie olimpijscy. Zaś fani piłki nożnej mogli spotkać się, zrobić sobie zdjęcie i wziąć autograf oraz zagrać na boisku z Czesławem Majewskim.

Nie zabrakło również stoiska Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego, na którym o specyfice sportu osób niepełnosprawnych opowiadali przedstawiciele dyscyplin paraolimpijskich.

Piknik Olimpijski
Fot. Bartosz Karwacki

Tegoroczna odsłona Pikniku była zdecydowanie rekordowa jak na jubileusz przystało. Ponad 50 stref prezentujących olimpijskie i nieolimpijskie sporty stworzyły barwne widowisko, a tłumy odwiedzających zaskoczyły wszystkich organizatorów.

Ponadto rowerowa sztafeta z Tokio dotarła do Paryża i zakończyła swój bieg. Do wirtualnej mety dowieźli ją polscy medaliści olimpijscy, olimpijczycy i prezes PKOl Radosław Piesiewicz.

Bartosz Karwacki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *