23.11.2011 – VII Forum Energetyczne

W środę, 23 listopada, odbędzie się VIII Forum Operatorów Systemów i Odbiorców Energii i Paliw organizowane przez stołeczne Biuro Infrastruktury.
Tematem tegorocznego spotkania jest „Synergia w działaniu podmiotów lokalnych (gmin i przedsiębiorstw energetycznych) w rozwiązywaniu problemów bezpieczeństwa energetycznego Warszawy i okolic”.
Forum odbędzie się w Sali Kinowej Centrum Bankowo-Finansowego „Nowy Świat” przy ul. Nowy Świat 6/12, w godz. 9:30–16:00.

Spotkanie poświęcone będzie dyskusji o aspektach prawno – ustrojowych istotnych dla Warszawy i gmin podwarszawskich w rozwiązywaniu problemów realizacji inwestycji liniowych. Ponadto, celem forum będzie stworzenie platformy współpracy samorządów i instytucji publicznych z przedsiębiorstwami w zakresie zaspakajania potrzeb związanych z bezpieczeństwem energetycznym Warszawy i otaczających gmin.

Obrady prowadzone będą przez twórcę reformy samorządowej – prof. Michała Kuleszę. Tematyczne referaty wygłoszą m.in. prof. Zygmunt Niewiadomski – Szkoła Główna Handlowa, Grzegorz Buczek – Towarzystwo Urbanistów Polskich, dr Paweł Grzejszczak-Kancelaria Domański Zakrzewski Palinka oraz przedstawiciele samorządów i przedsiębiorstw energetycznych. W trakcie konferencji przewidziana jest dyskusja panelowa.

Organizatorem wydarzenia jest Biuro Infrastruktury Urzędu m. st. Warszawy we współpracy z Komisją Infrastruktury i Inwestycji Rady m.st. Warszawy.

źródło: www.um.warszawa.pl